Як підготувати казан. Як прожарити будинку казан.

Правильний казан - обов'язково чавунний. Саме в такому виходять справжні середньоазіатські страви, такі, як плов або шурпа. Але щоб насолодиться їх неповторним смаком, потрібно підготувати казан до «роботи».
Інструкція
1
Для початку треба видалить машинне масло, яким зазвичай покривають чавунний казан виробники. Вимийте його з усіх сторін в теплій воді, а потім поставте на вогонь трохи більше середнього, щоб прожарити. Будьте готові до того, що казан почне сильно диміти. Тому найкраще прожарювати його де-небудь на природі. Якщо робити це в квартирі, то варто відкрити всі вікна - аби сусіди не викликали пожежників.
2
Коли дим розсмокчеться, залийте в казан рослинна олія - близько 400-700 мілілітрів. Потім злегка зменшіть полум'я, хай буде трохи нижче середнього. Казан повинен нагрітися так. щоб його поверхня стала трохи червонуватою. Після цього можна розподіляти масло по внутрішній поверхні. Це можна робити, злегка повертаючи казан. Будьте обережні, не обпечіться. Якщо вийде, затримуйте розпечене масло на різних ділянках казана, щоб воно прожарюємо метал посильніше.
3
Коли закінчите цю трудомістку процедуру, залиште казан остигати. Потім злийте масло і перевірте, чи не гарячий чи ще казан. Якщо він охолов, промийте його водою без мила і гарненько протріть чистою ганчіркою. Він готовий до використання, можна починати готувати справжній узбецький плов.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=7BkjGUZqN1k
Зверніть увагу
За казаном треба правильно доглядати. Ніколи не залишайте його нечищені на ніч, не заливайте водою, щоб отмока. не використовуйте для миття сильнодіючі хімічні засоби. Мийте просто теплою водою, для видалення присохлих залишків їжі можна прокип'ятити, а слив воду, протерти ганчіркою, змоченою в рослинному маслі.
Корисна порада
Якщо раптом казан пригоріла, його треба закип'ятити з водою і сіллю протягом години. Солі потрібно 1 кілограм. Коли вона потемніє і повністю охолоне, приберіть і повторіть процедуру прожарювання з рослинним маслом, яку ви проводили після покупки казана.