Як підрізати смородину. Як підрізати чорну смородину -фото.

Смородина різних видів - мешканець більшості російських городів. Ці корисні і смачні ягоди вирощує кожен поважаючий себе дачник. Але щоб урожай був хорошим, кущі треба вчасно і правильно обрізати. Робиться це ранньою весною чи пізньою осінню, через кілька років після пересадки. Спочатку вирізаються всі заважають один одному гілки, а також слабкі, криві, що лежать на землі. Потім обрізка проводиться в залежності від виду смородини - червона, біла або чорна.
Інструкція
1
Біла і червона смородина дає ягоди на підставі річних гілок і на маленьких багаторічних гілках. Тому її можна не підрізати так часто, як чорну, вона все одно буде добре плодоносити.
2
Білу і червону смородину саджайте з 3-5 штамбами. Їх сильно подрезайте, а решта паростки зрізайте до рівня нирки. Потім залишайте 7-8 сильних штамбів, які виросли з землі, а решта видаляйте. Бічні гілки щороку обрізайте на 3-5 нирку.
3
Приблизно через 4-5 років починайте прибирати старі штамби з чорною корою. Вони дають занадто дрібні ягоди і послаблюють кущ. Взаємини будуть утворюватися нові пагони з грунту - залишайте максимум 10.
4
Якщо кущам вже багато років, обрізку починайте з видалення тих гілок, які ростуть дуже високо або, навпаки, низько, з вирізання перетинаються з іншими гілками пагонів. Обрізати треба на нирку, яка спрямована вгору куща і назовні. Якщо зріз має діаметр понад 8 мм, його треба замазувати садовим варом.
5
Чорна смородина росте і розвивається не так, як її побратими - біла і червона. Її штамби - більш тверді, а квіти розташовані і на довгих пагонах віком один рік, і на копьецах старих гілок. Тому коли обрізають кущ, то кінцеві прирости не вкорочувати.
6
Обов'язково проводите проріджування пагонів, які ростуть з грунту. Видаляйте слабкі бічні пагони. Чорна смородина не так сильно гілкується, тому можна залишати на кущі до 7-10 штамбів.
7
Обрізуйте 4-6 літні штамби на низько розташовані бічні пагони або до рівня грунту. Так відбудеться заміна старих пагонів на нові, які утворюються щороку. Після першого року їх треба вкорочувати. Все штамби і гілки, які здатні до утворення пагонів, залишайте, а після того, як зберете урожай, переводите на сильні низькі пагони. Так само чиніть із занадто високими гілками. Старі гілки дають ягоди, але занадто дрібні, з короткими гронами.