Як скласти формулу в Excel. Складання формул в excel.

Microsoft Office Excel - найбільш поширений засіб роботи з таблицями різноманітного призначення. Значною мірою його популярність заснована на досить простому механізмі роботи з формулами і можливістю використовувати в них великий набір попередньо математичних, статистичних, логічних і ін. Функцій. Такі формули дозволяють обробляти табличні дані в режимі реального часу і формувати складні результуючі документи без знання будь-якої мови програмування.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel
Інструкція
1
Починайте введення формули в комірку табличного редактора з натискання клавіші зі знаком рівності. По цьому знаку на початку рядка Excel визначає, що вміст комірки він повинен інтерпретувати як формулу , а не табличні дані.
2
Використовуйте знак «/» (слеш) для позначення операції ділення, знак «*» (зірочка) для множення, знак «^» (циркумфлекс) для зведення в ступінь. Наприклад, щоб помножити 2 на 3 і результат звести в куб, клацніть порожню комірку таблиці і наберіть таку послідовність знаків: = (2 * 3) ^ 3По закінчення введення натисніть клавішу Enter - Excel розрахує і покаже вам результат.Операціі додавання, віднімання та порівняння при введенні формул позначаються своїми звичайними символами.
3
Вставляйте в формули посилання на комірки, якщо табличні дані повинні брати участь в обчисленнях. Для цього при наборі формули досить клацнути мишкою потрібну комірку в таблиці. Наприклад, якщо вічко A3 повинна показувати результат множення значення в комірці A1 на значення в комірці A2, то клацніть осередок A3, введіть знак рівності, клацніть осередок A1, введіть знак множення, клацніть осередок A2 і натисніть Enter.
4
Використовуйте в формулах передвстановлені в редактор функції для більш складних обчислень. Можна вводити імена функцій самостійно, але на перших порах зручніше використовувати діалог «майстра функцій». Наприклад, якщо треба в комірку A11 помістити середнє значення діапазону комірок з A1 по A10, то клацніть осередок A10, натисніть клавішу зі знаком рівності, а потім клікніть значок «Вставити функцію» на початку рядка формул над таблицею.
5
Розкрийте випадає "Категорія» в діалоговому віконці і виберіть рядок "Статистичні». У списку функцій клацніть СРЗНАЧ - переплутати буде важко, так як опис обраної функції з'являється під списком.
6
Натисніть кнопку «OK» для переходу до наступного кроку роботи майстра функцій. На другому кроці вам треба вказати параметри функції - кожна з них має власний набір параметрів. Для визначення середнього значення діапазону комірок досить задати посилання на його першу і останню осередки в поле «Число1». Майстер сам вставить туди найімовірніший діапазон, а ви при необхідності можете його змінити.
7
Натисніть кнопку «OK» для завершення роботи майстра функції. Це базовий спосіб роботи з формулами і функціями, а в міру його освоєння ви виявите величезну різноманітність варіантів їх використання.
Microsoft Excel істотно полегшує роботу в самих різних областях, завдяки швидким та якісним розрахункам, які забезпечують формули . Формули, що визначають порядок дій і розрахунків в Excel, ви задаєте самі, і для того щоб всі розрахунки були вірні, потрібно знати правила введення формул в блоки програми. В формулу для її працездатності потрібно підставити певні значення величин. Також ви повинні знати значення операторів, що визначають дії, вироблені зі значеннями - наприклад, додавання, віднімання, множення, ділення, піднесення до степеня, відсоток, і так далі.
Інструкція
1
Все формули в Excel починаються зі знака рівності. Парні дужки в Excel для зручності завжди виділяються жирним шрифтом. Також вам потрібно запам'ятати кілька операторів порівняння, без яких неможливо складати формули - знаки рівності, більше, менше, чи не менше, не більше, не дорівнює. Всі вони дають в результаті або брехня, або істину.
2
Для об'єднання текстових значень у формулі використовуйте знак &. Крім того, в формулах важливі адресні оператори, або оператори діапазону, що визначають, в яких осередках потрібно застосувати формулу (наприклад, A1: E4). Щоб об'єднати посилання на несуміжні клітинки, використовуйте знак крапки з комою.
3
Складаючи формулу, завжди звертайте увагу на правильність адресації. Для цього виділіть комірку, в якій потрібно розмістити формулу, клавішею миші, і введіть в неї знак рівності. Потім виділіть комірку, яку потрібно представити у формулі, або діапазон комірок.
4
Після цього введіть в комірку оператор. Натисніть Enter. Виділяючи несуміжні клітинки, введіть оператор в першу і в останню комірку, не забуваючи про оператор об'єднання.
5
У кожного осередку є свій індивідуальний адресу, яка визначається рядком і стовпцем. Відносної посиланням називається запис цієї адреси - наприклад, А3 або B8. Якщо осередку A3 ви впишете формулу = A3 і перетягніть комірку з формулою вниз, то формула автоматично зміниться на = A4.
6
Формули в Excel працюють тільки в тих випадках, коли вони написані без помилок. Є ряд найбільш поширених помилок у формулах. Якщо як помилки відображаються значки #####, це означає, що результат формули не поміщається в комірці, або результатом стало негативне число. Помилка # значить! позначає неприпустимий тип аргументу.
7
Помилка # ІМ'Я? означає, що програмі не вдалося розпізнати ім'я у формулі. # НД позначає невизначені дані у формулі. # ЗАСЛАННЯ! - Це помилка, яка свідчить про використання неприпустимою посилання на некоректну або віддалену комірку.
8
Помилка # ЧИСЛО! Говорить про те, що числове значення некоректно для подання в програмі. Якщо у вас в таблиці перетинаються області, які мають загальних комірок, ви побачите помилку формули # ПУСТО!