Як зшити пояс.

Якщо ви збираєтеся шити карнавальний костюм для себе або дитини, цілком можливо, що вам доведеться шити кушак. Кушак - це широкий пояс, який присутній в національних костюмах багатьох народів і в типових образах різних персонажів. Згадайте, наприклад, червоні кушаки козаків або широкі пояси для кімоно японців.
Вам знадобиться
  • Вам знадобиться:
  • - відрізок тканини;
  • - сантиметр;
  • - нитки;
  • - ножиці;
  • - крейда;
  • - лінійка;
  • - голка або швейна машинка.
Інструкція
1
Кушаков існує безліч. Наприклад, в російській народному костюмі використовується червоний пояс, вільні кінці якого спускаються по стегну. У пірата кушаком може служити відрізок будь-якої матерії - червоною, чорною або просто старий хустку. У діда Мороза кушак білий або червоний, може бути облямований штучним хутром. Залежно від того, який костюм ви плануєте виготовити, кушак вам доведеться шити певний. Об'єднує їх все наступне - кушаки досить широкі і довгі, і всі вони призначені для підтримування штанів, штанів або спідниці і запаху сорочки або плаття.
2
Отже, щоб зшити пояс, спочатку зробіть для себе начерк на папері. Позначте на ескізі деталі, якими ви хотіли б прикрасити пояс.
3
Далі візьміть сантиметр і зробіть необхідні заміри: ширини кушака і його довжини. Щоб визначити ширину, прикладіть сантиметр вертикально до поясу людини, якій ви шиєте кушак. Для вимірювання довжини - оберніть сантиметр навколо талії двічі і додайте додаткову довжину на вузол і спадаючі кінці кушака.
4
Тепер ви можете розкроїти тканину. Так як кушак шиється досить просто, можна не створювати паперової викрійки, а просто перенести на тканину з виворітного боку дані довжини і ширини і відзначити їх крейдою. За лінійці акуратно прокреслите лінії, додайте припуски на шви по 1см і сміливо виріжте деталь.
5
Складіть вийшов прямокутник посередині в довжину лицьовою стороною всередину. На машинці або вручну зшийте краю деталі, залишивши невеликий проміжок для того, щоб вивернути кушак. Після того, як зробите це, зашейте проміжок потайним швом. Приміряйте кушак.
6
Якщо розміри виявилися правильними, і зовнішній вигляд кушака вас влаштовує, пропрасуйте його праскою, добре обробляючи при цьому краю.
7
Доповніть пояс бахромою або вишивкою, якщо це необхідно.
Зверніть увагу
Кушак не є виключно історичним або фантазійним предметом одягу. Багато сучасних дизайнерів доповнюють свої образи поясами або широкими ременями, диктуючи тим самим моду на них. Сьогодні кушаки носять з брюками, спідницями, блузами, туніками і навіть пальто. Особливий шик кушак надає смокінга.