Як зробити освітлення.

Щоб налагодити освітлення в квартирі або будинку, потрібно не так вже й багато - кабель, кілька простих освітлювальних приладів, вимикач і фурнітура для монтажу електропроводки. Дістати все це - зовсім не проблема. Основна складність полягає в тому, щоб, встановлюючи освітлення, що не діяти врозріз із законами фізики і дотримати всі правила техніки безпеки.
Вам знадобиться
  • Відрізок кабелю необхідної довжини, вимикачі освітлення, розетки, відгалужувальні коробки, електроінструмент, один або кілька освітлювальних приладів
Інструкція
1
Зробіть розмітку тих поверхонь, за якими збираєтеся прокладати кабель. «Танцювати» треба від розподільного щитка. Від нього буде йти основна лінія електропроводки в будинку або квартирі. Розмітити потрібно місця, в яких плануєте монтувати світильники, вимикачі, розетки і відгалужувальні коробки.
2
Підготуйте всі необхідні матеріали для установки електропроводки. Подбайте про те, щоб під час робіт у вас був достатній запас кабелю тієї марки, яку ви використовуєте, непогано мати під рукою також запасний вимикач освітлення і розетку. Якщо проводка буде закритою, знадобиться «болгарка» для штробления каналу в стіні, якщо відкритою - хомуткі для кріплення кабелю.
3
Підготуйте до монтажу електропроводки поверхні, по яких проходитиме кабель, і на яких будуть розміщені стаціонарні освітлювальні прилади. Спираючись на зроблену раніше розмітку, виштробіте в стіні і стелі жолоб для електропроводки, а також висвердлите гнізда під настановні коробки.
4
Вмонтуйте в стіні (або на стіні, якщо проводка відкрита) кабель, що йде від розподільного електрощитка. Відрізки кабелю, що йдуть до вимикачів і розеток (вертикальні «спуски») слід приєднувати до основної лінії за допомогою скручування, виконуючи з'єднання в ответвительной коробці. Люстру або світильник до проводці треба підключати в останню чергу, попередньо встановивши вимикачі та розетки.
Корисна порада
Щоб не порушувати симетрію в приміщенні, світильник вішають в тому місці, де перетинаються діагоналі - відповідну точку можна знайти на підлозі, а потім спроектувати її на співпадає за формою і розмірами потолок.Вибірая між кабелем з мідною і кабелем з алюмінієвої житловий, варто віддати перевагу першому - він служить довше і краще тримає контакт в місцях з'єднання.