Як іммігрувати до Нової Зеландії.

Нова Зеландія - одна з небагатьох розвинених країн з відкритою імміграційною політикою, охоче приймаюча на проживання кваліфікованих фахівців з інших країн. Економічна та політична стабільність, спокійне, доброзичливе до чужоземців суспільство зробили цю країну дуже привабливою для вихідців з країн колишнього СРСР. Однак який би м'якою не була імміграційна політика Нової Зеландії, отримання права жити і працювати в цій країні має свої складності й особливості.
Інструкція
1
Незважаючи на те, що Нова Зеландія - стана англомовна і сформована в основному вихідцями з колишньої британської імперії і Нідерландів, у сучасного новозеландського законодавства немає переваг щодо національності або культурної приналежності переселенців. Головним критерієм відбору є особисті та професійні якості.
2
У 1991 році в Новій Зеландії була введена бальна система відбору кандидатів, аналогічна канадській та австралійській. В рамках цієї системи враховуються такі характеристики претендента, як вік, соціальний і сімейний стан, професійна кваліфікація, трудовий досвід, знання мови і фінансова забезпеченість. Для отримання посвідки на проживання потрібно набрати певну кількість балів за сукупністю ознак.
3
Відповідно до прийнятого у 2009 році Імміграційним Актом, будь-який іноземець, який бажає переїхати до Нової Зеландію , перш за все повинен отримати вид на проживання або так зване резидентство. Цей ВНЖ дозволяє легально перебувати на території країни, працювати або вчитися, займатися бізнесом. Також він надає право на безкоштовне медичне обслуговування і дає всі права, аналогічні правам громадян країни, окрім політичних. Через три роки і вісім місяців проживання в Новій Зеландії іммігрант має право подати прохання про отримання новозеландського громадянства.
4
Отримати посвідку на проживання в Новій Зеландії можна за чотирма основними категоріями: професійна категорія, бізнес-категорія, сімейна програма та інвестиції в економіку Нової Зеландії. Більшість емігрантів з Росії та країн ближнього зарубіжжя їдуть саме з професійної категорії. Нова Зеландія дуже зацікавлена в залученні молодих кваліфікованих фахівців, тому за наявності відповідної освіти та деякого трудового досвіду, цей спосіб імміграції найбільш перспективний.
5
Крім того, керівництво країни періодично проводить додаткові програми залучення молодих фахівців. Вони орієнтовані як на студентів, так і на випускників. Однак потрібно пам'ятати, що вища освіта в Новій Зеландії платне, і якщо ви плануєте переїхати в цю країну в якості учня, ви повинні бути здатні забезпечити себе на час навчання та заплатити за весь курс. Зате після закінчення навчання в Новій Зеландії отримати вид на проживання буде набагато простіше.
Корисна порада
Більш точну інформацію про існуючі вимогах і необхідних для імміграції документах ви можете отримати на сайті посольства Нової Зеландії в Москві.
Нова Зеландія, поряд з Канадою та Австралією, є однією з країн, які активно залучають іммігрантів. Основна програма, що дозволяє в'їхати в країну переважній кількості мігрантів, це так звана «Професійна категорія». В країну залучаються в основному молоді, освічені люди, здатні внести свій вклад в економіку Нової Зеландії та забезпечити своє майбутнє.
Вам знадобиться
  • - заява про висловлення інтересу;
  • - документи про освіту;
  • - документи, що підтверджують досвід роботи;
  • - документи, що підтверджують фінансову спроможність
Інструкція
1
Якщо ви хочете отримати ПМЖ в Новій Зеландії за програмою професійної категорії, вам слід знати, що вона включає два етапи: - На першому етапі даної категорії заповніть спеціальну форму (вираз інтересу). За ваші кваліфікаційні здібності, освіта, вік, сімейний стан і матеріальний стан нараховуються бали. Ключовим моментом тут є наявність запрошення від будь-якої новозеландської компанії. Продумайте можливість отримання такого запрошення; - На другому етапі розглядаються заяви людей, які набрали прохідний бал. Перевіряється документальне підтвердження інформації, заявленої раніше в формі «вираз інтересу». Тому вам заздалегідь зберіть необхідні документи, свідоцтва, зніміть копії трудової книжки та трудових контрактів. Розгляд заявки по цій категорії завершується або позитивним рішенням на користь надання заявнику статусу постійного жителя Нової Зеландії. Або виноситься умовне рішення, розгляд якого відкладається на невизначений термін. Але при цьому видається робоча віза, яка дозволяє знайти роботу в Новій Зеландії, або виноситься рішення про відмову статусу постійного громадянина Нової Зеландії.
2
У програмі «Бізнес-категорії» приймаються на розгляд заяви від людей, які придбали або заснували бізнес в Новій Зеландії. Якщо ви відносите себе до цієї категорії, вам буде потрібно підтвердити знання англійської мови, хороший стан здоров'я, документально обгрунтувати походження ваших фінансів, які ви вклали в бізнес на території країни. Рішення про надання ПМЖ виноситься тільки в разі документального відповідності поданої заяви та фактичного стану вашого бізнесу.
3
Заявники по категорії «Інвестори» також оцінюються за бальною системою. Критеріями оцінок служать досвід підприємницької діяльності, вік і можливі суми інвестицій в економіку країни.
4
Найбільш складними імміграційними програмами є сімейні. Тому для в'їзду по сімейної програмі вам краще буде отримати консультацію у юристів або фахівців.