Як виростити ялинку.

Виростити будинку вічнозелену ялинку хочуть багато, так як і до Нового Року деревце купувати не потрібно, та й у повсякденному житті "екзотика" буде радувати око. Але як це зробити? Насправді просто, ялинки невибагливі, тому достатньо лише елементарних знань про вирощування зеленої красуні.
Інструкція
1
Найкраще вирощувати ялинку з насіння, так їй не потрібно буде звикати до нових умов проживання. Зверніться в будь розплідник і запитайте, чи продають вони насіння вічнозелених рослин. Зазвичай продають, та й вартість насіння досить низька. Звичайно, ви можете сходити в ліс і назбирати шишок, але важливо, щоб вони були визріли. Шишки збирайте пізньої осені, але якщо у вашому лісі ростуть блакитні ялини, то насіння на них дозріють лише наприкінці грудня.
2
Сіяти хвойні необхідно в землю з лісу, бажано ту, в якій росли дорослі дерева. Грунт з лісу змішайте зі звичайним торфом в пропорції 50/50, це потрібно для того, щоб земля збагатилася поживними речовинами.
3
Посійте насіння в горщик або ящик, можна використовувати і звичайні пластикові стаканчики, але в цьому випадку рослини доведеться пересаджувати в перший рік їх життя, а це не рекомендується робити, адже молоді ялинки дуже слабкі і можуть загинути. Насіння сходять приблизно місяць, іноді на це потрібно 1 рік. Якщо через 20-30 днів сходи не з'явилися, не викидайте посадки, вони можуть прорости трохи пізніше. Ну а якщо вам не терпиться побачити молоді пагони, можете посіяти ще насіння в іншу ємність, можливо, що в ній вони проростуть набагато швидше.
4
Поки сходи не з'являться, поливайте землю раз на тиждень. Коли ви побачите молоді зелені пагони, полив припиняйте. У період росту оббризкуйте ялинку з пульверизатора, так як хвойні не люблять рясного поливу.
5
Коли ялиночки зовсім маленькі (до 30 см), їх потрібно захищати від впливу прямих сонячних променів, в іншому випадку хвоя може пожовтіти і опасть. Прітемнять рослини, їм необхідний лише розсіяне сонячне світло. Коли ялинка виросте хоча б до 30-50 см, її можна перемістити ближче до вікна, але це на ваш розсуд. Хвойні нормально ростуть і не на сонячній половині будинку.
6
Якщо ви вирішите пересадити ялинку в палісадник, то спочатку виносьте її на вулицю "гуляти", а приблизно через 1-2 місяці своєрідною адаптації, пересадите її у відкритий грунт. Не забудьте в лунку додати землі з хвойного лісу і поливайте рослину протягом декількох тижнів (приблизно по 5 літрів води). Потім полив припиняйте, адже ялинка вже встигла прижитися на новому місці.
Зверніть увагу
Як виростити ялинку. Виростити вдома новорічне диво досить легко, до того ж зелена пухнаста ялинка буде радувати око не тільки в зимові свята, а й цілий рік. Щоб посадити і виростити це хвойне деревце великого вміння і багато знань не треба, досить дотримуватися елементарних правил, з якими знайомий кожен садівник.
Корисна порада
Виростити ялинку в домашніх умовах зовсім не просто, але сьогодні багато хто йде цим шляхом, намагаючись захистити від безжального звичаю мільйони молоденьких дерев. Хтось приносить додому ялинку в контейнері, куплену в найближчій теплиці, хтось намагається виростити ялину з насіння. При вирощуванні їли в домашніх умовах найважче забезпечити дереву період зимового спокою.