Як зробити укол в руку. людині.

У тих випадках, коли не потрібно миттєвий ефект від лікарського засобу, лікарі призначають підшкірні ін'єкції. Найбільш переважним місцем для них є верхня частина руки.
Вам знадобиться
  • - спирт;
  • - ліки;
  • - шприц;
  • - вата.
Інструкція
1
Ліки, введене підшкірно, швидко всмоктується в кров за рахунок того, що підшкірно-жировий шар багатий кровоносними судинами. Ефект від подібної ін'єкції настає пізніше, ніж від внутрішньовенного введення препарату, але в той же час ліки, прийняте орально (у вигляді капсули або таблетки), діє ще повільніше. В руку найчастіше робляться ін'єкції гормональних препаратів (гормон росту, інсулін і т.д.) і деякі щеплення.
2
Вимийте руки з милом, після чого протріть їх просоченої спиртом ватою.
3
Виберіть місце, куди буде робитися ін'єкція. Важливо, щоб відстань від місця попереднього уколу було не менше двох-трьох сантиметрів. Якщо ця умова не буде дотримана, великий ризик, що на руці з'являться хворобливі ущільнення або навіть шрами.
4
Продезінфікуйте місце, куди буде зроблений укол. Для цього рясно змочіть спиртом ватний кульку і протріть всю верхню частину руки (вище ліктя). Потім просочіть спиртом ще один шматок вати і змастіть шкіру тільки там, куди буде проведена ін'єкція.
5
Наберіть в шприц ліки. Для підшкірних уколів підійде тільки інсуліновий шприц (об'ємом не більше 1 мл). Слідкуйте, щоб в нього разом з ліками не потрапив пухирець повітря.
6
Сформуйте на руці трикутну складку зі шкіри. В провідну руку візьміть шприц (правші - в праву, лівші - в ліву).
7
Введіть у підставу шкірної складки голку на дві третини довжини. Кут її нахилу повинен дорівнювати 45 градусам.
8
Введіть ліки, обережно натискаючи великим пальцем на поршень шприца.
9
Витягніть голку з шкірної складки, після чого прикладіть до місця ін'єкції змочений в спирті ватний кульку. Злегка помасажуйте місце уколу круговими рухами, щоб ліки швидше розподілилося і під шкірою не залишилося ущільнення.
10
Одягніть на голку ковпачок і викинете використаний шприц в корзину для сміття.