Як лікувати зуби вагітним.

За спостереженнями стоматологів, під час вагітності стан порожнини рота часто погіршується. Нерідко виникають гінгівіт і карієс. Основною причиною цього є ослаблення імунітету жінки і дефіцит кальцію, запаси якого сягають на формування кісткової системи плода. В каріозноїпорожнини міститься безліч мікробів, які можуть заподіяти шкоду не тільки матері, але і дитині. Тому стежити за зубами необхідно протягом всього періоду вагітності.
Інструкція
1
Попередьте стоматолога про свій стан, надайте йому точну інформацію про термін та перебігу вагітності. Від цього залежить не тільки вибір безпечної тактики лікування, а й підбір методів діагностики і препаратів для місцевої анестезії.
2
Зверніться до стоматолога на ранніх термінах вагітності. Лікар проведе огляд і при виявленні карієсу прийме рішення про те, наскільки терміново потрібне лікування. Перший триместр є не найкращим періодом для застосування анестезії, до того ж, багато жінок часто відчувають стрес під час свердління і пломбуванні зубів. Все це може несприятливо відбитися на стані майбутньої матері та плоду. Тому в деяких випадках лікар може порадити відкласти лікування на декілька тижнів.
3
Найбільш безпечним вважається лікування зубів у другому триместрі вагітності. Починаючи з 14 тижнів, дозволено проведення більшості стоматологічних процедур. Не бійтеся, що анестетик заподіє шкоди дитині. Сучасні препарати, що застосовуються для місцевого знеболювання у вагітних, не мають у своєму складі речовин, які звужують судини (адреналін і його похідні). Крім того, в більшості своїй вони не здатні подолати плацентарний бар'єр.
4
Не відмовляйтеся від проведення рентгена, для якісного лікування знімок зуба часом просто необхідний. Радіовізіографи, за допомогою яких проводиться дослідження, у більшості сучасних стоматологічних клінік, дозволяють отримати хороші знімки при мінімальному прицільному випромінюванні. Головне - надіньте свинцевий фартух перед процедурою, це допоможе убезпечити себе і плід.
5
Не бійтеся видаляти зуб, якщо ситуація того вимагає. У другому триместрі вагітності це абсолютно безпечно. В інші терміни операція проводиться при наявності гострих показань.
6
Постарайтеся закінчити лікування зубів до 30 тижнів вагітності. Відвідування стоматолога в більш пізні терміни рекомендується тільки в профілактичних цілях і при виникненні гострого болю.