Як намалювати візерунки на вікнах. зробити фарбу для скла.

Розпис вікна допоможе вирішити відразу два завдання: приховати непривабливий вигляд з вікна і прикрасити кімнату зсередини. Залежно від того, яку мету ви хочете досягти, заповніть візерунком більшу частину скла або лише маленький його фрагмент.
Вам знадобиться
  • засіб для миття вікон;
  • - папір;
  • - олівець;
  • - ножиці;
  • - гуаш;
  • - кисть;
  • - контур для скла;
  • - вітражні фарби
Інструкція
1
Ретельно вимийте вікно. Не нехтуйте цим етапом роботи, навіть якщо вам здається, що скло чисте: частинки пилу, що потрапили під фарбу в одному місці, можуть зіпсувати враження від усього малюнка. Якщо засіб для миття вікон буде спиртовмісним, це стане додатковим плюсом, тому що скло необхідно знежирити перед розписом.
2
Зробіть ескіз візерунка на листку паперу. Продумайте не тільки форму малюнка, але і його колір. Розділіть креслення на зони з різним кольором, щоб під час роботи знати, де покласти смугу контура.
3
Перенести малюнок на скло можна від руки або за допомогою трафарету. У першому випадку тонким пензликом гуашшю намалюйте обриси, відступивши від місця, де вони повинні бути, 2-3 мм, щоб потім змити начерк, не пошкодивши готовий малюнок. Ескіз, заготовлений на папері, можна використовувати як трафарет: виріжте ті зони, які будуть зафарбовані, а контури обведіть, приклавши лист до скла.
4
Нанесіть на вікно контур для вітражних фарб. Він запобігає розтіканню заливки і виконує декоративну функцію. Вибирайте контур будь-якого відповідного кольору: збігається з кольором малюнка або контрастного. Натискайте на тюбик зі складом рівномірно і ведіть його з постійною швидкістю, щоб лінія була однакової товщини. Якщо ви злегка промахнулися і накреслили контур не там, де хотіли, відразу ж «пересуньте» свіжу пасту ватною паличкою. Дочекайтеся висихання контуру (термін вказаний на упаковці).
5
Заповніть ділянки, окреслені контуром, фарбами по склу. Спочатку заливайте ті частини, колір для яких є в наборі фарб в чистому вигляді. Потім в окремому посуді змішайте складні відтінки в невеликих кількостях, щоб вони не встигли висохнути. Для більшої прозорості в суміш можна додати спеціальний лак-розріджувач.
6
Наносьте фарбу на скло м'якими пензликами з білячого волоса. Для додання незвичайної фактури можна замінити їх поролоновою губкою. Межі між квітами можна злегка розтерти пензликом і дати фарбам змішатися, щоб отримати плавний перехід кольору.
7
Залиште малюнок висихати. Досить міцним він стане через пару діб, а мити вікно без небезпеки для візерунка можна буде приблизно через три місяці.