Як намалювати фіалку.

Квіти - звична і в той же час одна з найбільш важливих тем в малюванні. Важлива вона передусім для художника, який будь-яка квітка, навіть звичайну фіалку , повинен зуміти намалювати по-новому, свіжо і живо. Вирішити цю проблему допоможуть вибір композиції і техніки малюнка, а також ретельна робота з кольором.
Вам знадобиться
  • - папір для акварелі;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - блюдця;
  • - баночки для води ;
  • - акварель;
  • - кисті.
Інструкція
1
Візьміть аркуш паперу для акварелі. Чим більш великої, зернистої буде її фактура, тим цікавіше буде виглядати малюнок у результаті. Розташуйте лист горизонтально.
2
Виберіть простий олівець для начерку. Він повинен бути дуже твердим (2Т або 4Т) і не дуже гострим, щоб на папері не залишилося подряпин, які потім заповняться фарбою. Всі лінії олівцем малюнка робіть, злегка торкаючись до папері, без натиску. Намагайтеся наносити їх точно, з першого разу, щоб якомога менше довелося користуватися ластиком - це руйнує верхній шар паперу, що, в свою чергу, впливає на подальше «поведінку» фарби на ній.
3
Розділіть кожну сторону сторінки навпіл і проведіть центральні осьові лінії - горизонтальну і вертикальну.
4
Маленькими зарубками позначте розташування квітки на аркуші. Змістите його трохи вниз і вліво відносно центру простору.
5
Легкими штрихами намалюйте п'ять пелюсток фіалки. Зверніть увагу, що вони розрізняються за розміром: нижній пелюстка розташований найближче до глядача, тому виглядає крупніше, ніж бічні. Кольорові прожилки на пелюстках малювати олівцем не варто - раціональніше буде нанести їх пізніше.
6
Накреслите силуети рослини в нижній частині аркуша і на задньому плані.
7
Підготуйте палітру для змішування фарб. Оскільки нам знадобляться великі кількості кольору, замість звичайної палітри візьміть 3-4 блюдця. Підготуйте 2 баночки з чистою водою.
8
Застелите робочу поверхню стола поліетиленом, щоб захистити від попадання фарби.
9
Використовуйте техніку малювання по сирому, щоб розфарбувати фіалку. В блюдце змішайте фіолетовий колір, індиго і дуже темний синій. У другому блюдце з'єднайте ті ж компоненти, тільки без темно-синього, замість нього додайте зовсім небагато жовтого. У третій «палітрі» в таку суміш додайте трохи червоного.
10
Чистої мокрій пензликом (без фарби) обробіть поверхню двох верхніх пелюсток. фіалки. Намагайтеся не виходити за їх межі. Відразу ж, поки лист не висох, на частину пелюсток біля основи нанесіть перший відтінок (самий темний), сполосніть пензлик і капніть в центр пелюсток колір з другого блюдця, потім на верхню частину - з третього. Під впливом води кольору почнуть змішуватися. Можна трохи нахилити лист від себе, щоб темні кольори перетекли у напрямку до світлих.
11
Коли ця частина малюнка підсохне (зачекайте секунд 10-15), тонким пензликом проведіть сині лінії - прожилки на поверхні пелюсток.
12
Бічні частини квітки фарбуйте таким же способом, тільки світлі місця відразу після нанесення фарби размойте чистої мокрою, а потім напівсухий пензликом.
13
Дочекавшись часткового висихання малюнка (відсотків на 70), намалюйте жовту серцевину фіалки, в самий центр додавши світло-коричневого. Після цього зробіть темно-фіолетові лінії, поступово розмиваючи їх у напрямку від центру до країв пелюсток.
14
Квіти на задньому плані не промальовувати детально, а лише позначте великими плямами різних відтінків, попередньо змочивши лист. Слідкуйте, щоб фарба на цьому етапі роботи не затекло на вже намальовану фіалку.
Зверніть увагу
Малюємо "фіалку". Візьмемо синю фарбу і зробимо мазок пензлем, кисть ведемо до себе. Поставили кисть на папір. Рух пензлем робимо від себе вгору до центру квітки. Ось що вийшло. Робимо кілька смужок на пелюстках. В середині малюємо жовті точки або просто ребром кисті прикладаємо по центру жовтою фарбою.
Корисна порада
Щоб намалювати фіалку, виберіть примітивний олівець для нарису. Він бути повинен твердим (2Т або 4Т) і не гострим занадто, щоб на папері подряпин не залишилося, які заповняться потім фарбою. Кольорові на пелюстках прожилки малювати не варто олівцем - розумніше буде їх пізніше нанести. Накресліть контури рослини в частині нижньої листа і на плані задньому.