Як намалювати камін.

Такий об'єкт для малювання, як камін , допомагає художнику розвиватися відразу в двох напрямках. Зображення форми предмета дозволяє попрацювати з точними лініями і перспективою. Відблиски вогню на поверхні дають можливість розібратися в тонкощах світлотіні і відтінків кольору.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - акварель;
  • - палітра;
  • - кисті;
  • - стакан для води.
Інструкція
1
Візьміть аркуш білого паперу для акварелі формату А3, розташуйте його вертикально. Простим олівцем (твердість ТМ або 2Т) намітьте розташування каміна в просторі. Основна його маса знаходиться в нижній половині аркуша, верхня частина його зайнята предметами зі скла і тонкої статуеткою, що створює ілюзію вільного простору. Однак від верхньої і нижньої меж листа відстань до предметів буде приблизно однаковим.
2
Помітивши приблизними силуетами масу і форму кожного з об'єктів, приступайте до їх побудови. Камін являє собою прямокутний паралелепіпед. Оскільки він розгорнутий у просторі, необхідно враховувати закони перспективи. Спочатку побудуйте основну частину, без виступаючих елементів. В якості допомоги можна накреслити на аркуші вертикальну і горизонтальну осі. Потім проведіть дві вертикальні лінії паралельно один одному - вони позначають бічні стінки каміна. Зверніть увагу, що верхня і нижня його грані не паралельні один одному і знаходяться під різним кутом до горизонтальної осі. Верхня «нахиляється» до осі лише злегка, нижня - набагато більше.
3
Перевірити, чи правильно ви побудували ці лінії, можна методом візування. Поставте зразок вертикально перед собою. Візьміть в витягнуту вперед руку олівець і «прикладіть» його до лінії, що перевіряється. Потім, не міняючи кут нахилу, піднесіть олівець до відповідного відрізку на малюнку.
4
Приступайте до побудови верхнього і нижнього бортиків каміна. Не забувайте враховувати, що їх горизонтальні лінії не паралельні розташованим поруч лініях, а трохи нахилені по відношенню до центральної горизонтальній осі. Кожен з виступів над каміном будуйте за цим принципом. Пам'ятаючи про нього, побудуйте і отвір в центрі каміна. Зверніть увагу, що через особливості розташування об'єкта в просторі отвір на малюнку буде зміщений вправо.
5
Тонкими штрихами намітьте декоративні лінії на каміні: відстань між цими відрізками на карнизі буде зменшуватися в міру наближення до правого краю.
6
Зітріть всі допоміжні осі і починайте працювати з кольором. Використовуйте акварельні або акрилові фарби. Визначте, які ділянки каміна освітлені, а які знаходяться в тіні. Починайте наносити фарбу з найсвітліших місць: змішайте охру, темно-коричневий, трохи цегляного і нанесіть цей відтінок на ліву верхню частину каміна. Поки ця заливка не висохла, додайте в палітру побільше темного коричневого, домагаючись землистого відтінку, і нанесіть його на ліву нижню частину. Межі квітів акуратно размойте, щоб перехід був поступовим.
7
Нижню праву зону зробіть найтемнішої, залишивши світлі лінії охри на бортику біля підлоги. У напрямку до верхньої межі освітлює колір, додаючи більше жовтуватих відтінків і теплий цегляний.
8
Після того, як ви закрасите основними кольорами весь камін, опрацювати дрібні деталі: намалюйте тіні біля кожного і виступів, додайте різні відтінки червоного і світло-жовтого до зображення полум'я.
9
Намалюйте тінь від каміна на стіні праворуч так, щоб на нижній частині стіни з білим бордюром тінь була світліше. Самий насичений відтінок тінь отримує з правого боку безпосередньо вздовж стінки каміна.