Як зшити ковдру.

Хенд-мейд стає з кожним днем все популярнішим. Строкате ковдру, виконане в стилі печворк, стане прикрасою вашого інтер'єру і буде гріти вас в холодні зимові ночі.
Вам знадобиться
 • * Матеріал для основи півтораспальними ковдри. Два відрізу 160х220 см;
 • * Різнокольорові клаптики;
 • * Малюнок аплікації;
 • * Калька, щільний папір;
 • * Картон;
 • * Синтепон 160х220 см;
 • * Олівець;
 • * Ножиці;
 • * Нитки, голки. наперсток;
 • * Швейна машинка;
 • * Англійські шпильки.
Інструкція
1
Матеріал для ковдри печворк ви зможете знайти в своїх скринях і на дальніх полицях. На його виготовлення підуть старі тканини, які могли лежати у вас багато років. Це можуть бути невикористані на сукні відрізи, розпоротий по швах речі з яскравими малюнками, словом все, що ви не викидали, а збирали, збираючи красиві клаптики в валізі з думкою «а раптом це коли-небудь знадобиться».
2
Спочатку переведіть рисунок аплікації на кальку в натуральну величину, а вже з кальки перенесіть фрагменти на папір. Виріжте деталі, додавши по 1 см з усіх боків для припусків на шви.
3
Поперіть і проутюжьте все клапті. Викрийте за шаблонами деталі аплікації. Якщо ви робите аплікацію у вигляді пасторалі, то матеріали для різних предметів і тварин можете взяти наступні: для тіла овечки візьміть штучне хутро, для фіранок візьміть невеликий шматок мережива, для фруктів - однотонні полотняні тканини.
4
Вирізані предмети нашейте на основу, попередньо прикріпивши їх за допомогою англійських шпильок або приметайте. Спочатку прострочите деталі по контуру. Шпильки або намітку видаліть. Після прошийте краю за допомогою зигзага. Якщо ви хочете зробити ці фігури опуклими, то попередньо виріжте з тонкого синтепону по тим же шаблонам деталі, приметайте їх до деталі з тканини з вивороту і вже після пришивайте до основи.
5
Аплікацію не обов'язково робити по всій площі ковдри. Досить зробити «віконце» з різнокольорових клаптиків.
6
Синтепон і другу деталь основи з'єднайте. Для того, щоб синтепон не "їздив» всередині ковдри, його треба простьобаний. Приметайте подклад до основи через кожні 10 см в вершинах квадратів. Після цього прострочіть основу і подклад.
7
Залишилося з'єднати основу, на якій аплікація і основу з синтепоном. На вивороті прострочите ковдру по периметру, залишивши ділянку, щоб ковдру можна було вивернути.
8
Виверніть ковдру, зашейте НЕ прошитий ділянку. Також по периметру зробіть декоративний шов. Він також не дозволить кутах ковдри з'їжджати. При бажанні, ви можете простьобаний ковдру вже після з'єднання двох основ. Для цього обов'язково попередньо приметайте всі деталі один до одного і лише потім зшивайте, щоб ковдра не перекосило.
9
Поперіть ковдру і проутюжьте. Нова стильна і функціональна річ вашого інтер'єру готова.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hBVazjpxEM0
Технологія виробництва стегнах речей придумана багато сотень років тому. З'єднання декількох шарів різних тканин в один не тільки збільшує міцність виробу, але і робить його більш красивим. Оригінальні стьобані речі, наприклад, ковдри для для дому та дачі, досить легко зробити своїми руками.
Вам знадобиться
 • - синтепон;
 • - голки;
 • - нитки;
 • - швейна машина;
 • - бавовняна щільна тканина;
 • - булавки.
Інструкція
1
Будь-яка стеганая річ шиється з декількох шарів, зазвичай їх три. Для верхнього і нижнього шару можна взяти різну тканину, потрібно тільки щоб відрізи на верхню і нижню сторону були однакової щільності і поєднувалися за кольором. Перевірте, не фарбується Чи тканину, виперіть її, щоб вона надалі не деформувалася.
2
Верхню, основну частину можна виконати в техніці печворк, тоді спочатку треба зшити її зі стрічок і клаптів, підганяючи їх за розміром, щоб ковдру вийшло рівним.
3
Після того як ви визначитеся з розміром ковдри, викроюйте нижній шар і набивку на пару сантиметрів по довжині і ширині більше основної частини, оскільки при стьобанню вони дають усадку. Набиванням може бути не тільки синтепон, але і ватин.
4
Викроївши верстви, складіть їх - спочатку нижній, потім набивочний, потім основний верхній. Зробіть намітку крейдою або милом на верхньому шарі, сколіть верстви ковдри разом, починаючи з середини, не скупіться на англійських булавках, чим краще ви зафіксуєте тканина, тим простіше вам буде стягують ковдру.
5
До речі, стежку можна здійснювати вручну, але відносно сучасна машинка прискорить процес в рази. Єдине але, щоб спростити взаємодію з великою ковдрою, поставте машинку на широкий стіл, оточіть його стільцями і табуретами, щоб розкладати ковдру на них. Для стібки використовуйте особливу лапку своєї машинки. Зазвичай вона є в комплекті, але якщо раптом немає, докупите її. Ця лапка дуже зручна тим, що одночасно подає тканину під голку.
6
Сам процес стібки йде від центру ковдри до країв, найкраще зробити спочатку основні лінії в усіх напрямках, кожен раз починаючи від центру, це закріпить синтепон, не дасть йому рухатися і комкаться під час простібки декоративних ліній. Після завершення стібки, підрівняйте краю ковдри, орієнтуючись на верхній шар. Після цього обробіть краю ковдри широкою облямівкою.