Як чистити пароварку.

Люди, які стежать за своїм здоров'ям, краще готувати їжу в пароварці. Але при недотриманні правил експлуатації вона швидко вийде з ладу. Пароварка прослужить вам набагато довше, якщо за нею доглядати і правильно чистити її.
Вам знадобиться
  • -пароварка;
  • -влажная тканину;
  • -щетка для миття посуду;
  • -уксус або лимонна кислота;
  • -вода;
  • -газова або електрична плита;
Інструкція
1
Перед тим, як приступити до чищення пароварки, уважно прочитайте інструкцію. Прилад може бути виконаний з різних матеріалів. Для кожного з них є свої запобіжні заходи. Але яка б у вас не була пароварка, в першу чергу обов'язково відключіть її від мережі.
2
Щоб почистити всі деталі крім підстави, використовуйте будь-які миючі засоби. Єдине, варто уникати абразивної побутової хімії і занадто жорстких мочалок. Якщо ви подряпаєте пластик, то він втратить свою прозорість, а на його поверхні будуть видні сліди. До речі, елементи пароварки можна як очищати вручну, так і завантажувати в посудомийну машину. Ґрати на дні пароварки почистіть за допомогою щіточки. Якщо дно виймається, помити його буде набагато легше. Базову частину пароварки, в якій знаходиться електронагрівальний прилад, протріть вологою тканиною.
3
Періодично очищайте пароварку від накипу. Робіть це приблизно після кожного десятого використання. Налийте в ємність для води дві склянки оцту (5-8%). Нагрівальний елемент повинен бути покритий повністю, тому додайте до оцту води. Поставте на місце піддон і паровий кошик. Закрийте пароварку і включіть її. Не стійте біля приладу, щоб не надишатсья парами укусу. Якщо через 10 хвилин накип все ще буде видно, залиште пароварку працювати ще на 10-15 хвилин. Вимкніть пароварку і дочекайтеся, поки вона і розчин охолонуть. Вилийте рідину і ретельно кілька разів промийте прилад.
4
Замість оцту можна використовувати лимонну кислоту. Її потрібно взяти 0,5 пакетика (якщо накип несильний) або 1-1,5 пакетика (якщо накип застаріла). Всі дії будуть такі ж, як при використанні оцту, але час нагрівання має збільшитися до 20 хвилин.
5
Якщо в інструкції немає обмежень, то використовуйте для очищення пароварки спеціальні засоби для видалення накипу. На кожному з них написано, як саме застосовувати дану речовину.