Як зігнути трубу.

Установку опалювального обладнання або трубопроводу водопостачання неможливо уявити без згинання труб. Для фахівців це не проблема, а ось для непрофесіонала, якому треба провести водопостачання на своїй дачі це серйозна заковика. Просто зігнути трубу не так важко, але щоб зробити це без сплющивания труби, потрібно врахувати кілька нюансів.
Інструкція
1
Трубу з тонкими стінками можна зігнути прямо на коліні. Якщо труба має товсті стінки, то перед згинанням, місце майбутнього згину необхідно сильно нагріти. Зробити це можна за допомогою газового пальника. Коли на місці нагріву труби почне відходити окалина, можна починати гнути трубу. Сталеві труби при цьому стають яскраво-червоними, а алюмінієві можна нагрівати до того моменту, поки папір, поднесенная до них не стане загорятися.
2
Однак не всі труби можна гнути нагріванням в місці згину. Оцинковані труби, наприклад, не терплять нагріву. Не використовуючи зварювальний апарат, зігнути трубу можна за допомогою трубогиба. Він може бути і ручним і гідравлічним і електричним. З його допомогою можна зігнути трубу у вигляді калача, качки, скоби або відводу. Для згинання труби, її потрібно закласти під хомут верстата довгим кінцем, місце згину змастити машинним маслом і загнути короткий кінець труби. Трубогиби-арбалети гнуть трубу, продавлюючи її в точці згину. «Арбалет» згинають металопластикові труби і з кольорового металу. На автоматичних трубогиба все набагато простіше: потрібно лише встановити на приладі потрібний кут згину, вкласти трубу і звести рукоятки.
3
Не маючи трубогиба, можна зігнути трубу за допомогою плоскопарапллельной пластини. пластини. Вона має паз, по якому згинають трубу, затискаючи спеціальним хомутом. Гнути таким чином можна тільки труби діаметром до 4 см. На автоматичних трубогиба все набагато простіше: потрібно лише встановити на приладі потрібний кут згину, вкласти трубу і звести рукоятки.
4
Ще один спосіб - використовувати металеву плиту з отворами одного діаметру. Туди вставляються штифти, переставляючи які можна домогтися вигину труби різного радіусу. Однак цей спосіб хороший для довгих труб. Щоб скласти коротку трубу, знадобляться дуже великі зусилля.
5
Щоб труба не склалася в місці згину, заповніть її сухим піском, ретельно закладіть краї, щоб пісок не висипався в процесі згинання. Затисніть трубу в лещатах так, щоб місце згину було подалі від губ лещат. Після трубу нагрівають в місці згину і згинають обраним способом.
6
Інший спосіб, застосовуваний при згинанні труби щоб уникнути її розриву або складання - це вставка всередину згинається труби міцної пружини. Щоб потім її витягти, примотати до останнього витка дріт. Коли зігнете трубу, витягнете пружину, потягнувши за дріт.
Найчастіше гнуті труби потрібні для установки сантехніки або опалювального обладнання. Якщо знайти вже зігнуті відрізки труб не вдалося, ви можете зробити їх в домашніх умовах, використовуючи спеціальні пристосування.
Вам знадобиться
  • - газовий пальник;
  • - пісок;
  • - лещата
Інструкція
1
Метал при згинанні одночасно відчуває розтягування і стиснення. Щоб трубу при цьому не розірвало, і вона не прогнулася всередину, в неї слід вставити пружину, яка при згинанні труби на коліні утримає її стінки. Витягти пружину можна буде, тримаючи за довгу дріт.
2
Захистити трубу можна, наповнивши її сухим піском. Після наповнення затисніть трубу в лещата і нагрійте в тому місці, де її необхідно виконати згин. Щоб лещата НЕ позбулися міцності, не нагрівайте трубу поблизу від них. Незабаром окалина почне відлітати від труби. Це означає, що пісок прогрілося.
3
прогрілася Чи труба, визначте візуально: сталева труба прийме яскраво-червоний колір. Свідченням про нагріванні алюмінієвої труби послужить папір, що почала обвуглюватися при піднесенні до неї. Оцинковану же трубу , навпаки, не можна згинати нагрітої, так як при цьому може бути порушено її покриття.
4
Крім лещат, труби можна гнути в трубному притиску. У металеву плиту з отворами укручуються невеликі штифти. Їх слід переставляти, щоб вигин труби був потрібної форми і радіусу. Однак не завжди вдається домогтися, щоб труба була вигнута саме так, як треба. Найбільше такий пристрій підходить для згинання труб великої довжини.
5
Також для згинання труб можна використовувати плоскопараллельную пластину, спочатку має потрібну кривизну. Затисніть трубу в хомутики і почніть гнути її по пазу пластини. На даному пристосуванні можна зігнути трубу діаметром до 4 см.
6
За допомогою трубогиба (верстат Вольнова) згинають труби O15, 20 і 25 мм. Ви можете зігнути на ньому трубу у вигляді відводу, качки, скоби або калача. Для цього під хомут верстата закладіть довгу сторону труби, змастіть місце загину машинним маслом і загніть коротку сторону.
7
Для згинання труби O28 мм скористайтеся спеціальною машинкою для згинання труб. Встановіть на ній необхідний кут згинання труби, і, вставивши її в машинку, зведіть рукоятки. Використовуючи будь-який інструмент, вимірюйте довжину труби тільки після згинання. Розмір, отриманий перед ним - заготівельний.