Як навчитися підбирати на слух ноти. Як підібрати бас партію.

Підбір на слух - один з видів вправ на заняттях сольфеджіо. У практичній сфері цю навичку необхідний при «перезняті» музичних творів, ноти яких дістати важко або неможливо. Здатність швидко підбирати твір багато в чому визначає професіоналізм музиканта.
Інструкція
1
Здатність підбирати ноти на слух не можна розглядати окремо від інших теоретичних дисциплін. Інакше кажучи, ви не зможете дізнатися акорд без знання нот. Отже, перша дисципліна, яку вам необхідно освоїти - елементарна теорія музикі.Кроме, власне, назв нот, в рамках цього предмета вивчається коло тональностей, ключі, основи музичної мови.
2
Пишіть диктанти з сольфеджіо: від найпростіших одноголосних до складних чотириголосних, у міру розвитку слуху. Для цього попросіть друга-музиканта або педагога зіграти на фортепіано мелодію їх 4-8 тактів і, не дивлячись у ноти і на клавіатуру, запишіть мелодію в нотах.Мелодія програється 8-12 разів, в залежності від складності диктанту та рівня підготовки учня. Перед початком запису учень самостійно визначає розмір і лад, а педагог називає тональність. В деяких випадках, для розвитку абсолютного слуху, тональність визначає ученік.Еслі педагога знайти не вдалося, програйте і запишіть диктанти в аудіофайли та відтворіть. Будьте чесні перед собою: чи не запам'ятовуйте ноти мелодій.
3
При підборі на слух диктантів з двох і більше голосів, а також пісень, слухайте в першу чергу нижній голос - бас. В піснях естрадних жанрів, як правило (але не завжди), він грає прийму акорду. При підборі пісень, крім усього іншого, з другого разу пробуйте підіграти записи, дублюючи бас на доступному інструменте.На основі баса підбір мелодії та підголосків відбувається набагато легше: вам стає очевидно, що звук мелодії належить поточним акорду або є неакордові.
4
Тренуйтеся кожен день. Підбирайте повністю хоча б одну пісню на тиждень, але в міру розвитку збільште обсяг до семи пісень. Тривалі перерви в заняттях позначаться на розвитку слуху.
5
Ускладните задачу: визначайте на слух не тільки акорди і мелодію, а й інструмент. Виписуйте партію кожного інструмента на окремий стан. Співайте мелодію, щоб твердіше запам'ятати.
Найдавніші цивілізації знали про чудесне впливові музики на емоційну сферу людини. Уже тоді лікарі прописували пацієнтам, крім трав'яних ліків, прослуховування музики на певному інструменті і з певним характерам. Сьогодні музика також супроводжує життя і діяльність людини, змінюючись залежно від часу доби і настрої слухача. А ряд інтернет-сервісів дозволяє підбирати музику під настрій.
Інструкція
1
Лідером серед таких сервісів для рунета довгий час був last.fm, але з недавніх пір він втратив популярність, зробивши свою роботу платною - за прослуховування музики ресурс бере приблизно 100 р. В місяць. Проте, функції ресурсу дозволяють підбирати музику по стилю (після "Era" напевно в списку з'явиться "Enigma") і настрою (спеціальний веселковий кружок з бігунком).
2
Не так популярний, але поки безкоштовний ресурс «Веборама». Зайшовши по другій посиланням на головну сторінку, зверніть увагу на панель вгорі. Праворуч буде «смайлик», клацніть по ньому і виберіть настрій музики, яку хочете почути.
3
До подібних ресурсів можна віднести і «Тьюн». На головній сторінці під логотипом натисніть «смайлик» і виберіть настрій.