Як припаяти батарейку. Як припаяти 2 батарейки разом.

Майструвати всілякі механізми і корисні прилади, що полегшують щоденні рутинні справи, - це доля винахідників. Однак створити надкорисну винахід можна навіть у домашніх умовах: для цього потрібно починати з невеликих завдань, наприклад, припаяти батарейку .
Вам знадобиться
  • Паяльник, батарейка, легкоплавкий припой, наждачний папір, флюс.
Інструкція
1
Акуратно зачистите місце пайки, використовуючи для цього наждачний папір. Також можна використовувати невеликий ніж або скальпель. При цьому вдасться зробити навіть більш якісну зачистку.
2
Протріть ретельно спустошену поверхню батарейки флюсом. Для цього зручно використовувати звичайну каніфоль, яку слід акуратно розігрівати паяльником, після чого наносити на поверхню. Або можете обмежитися хлоридом амонію (нашатирем), якщо поверхня не піддавалася впливу жирних речовин.
3
Прогрейте паяльник і, використовуючи легкоплавкий припой, дуже швидко припаяйте батарейку. Ця процедура повинна зайняти не більше трьох секунд. Рекомендується також використовувати малопотужний паяльник для додаткової перестраховки.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: батарея не повинна занадто довго контактувати з сильно розігрітим паяльником! Від нагріву акумуляторна батарея може вибухнути, завдавши непоправної шкоди вашому здоров'ю! В ідеалі час контактування має становити від однієї до трьох секунд.Соблюдая дана вимога безпечного паяния батарейки, ви не тільки максимально убезпечите себе, запобігши нещасний випадок, але і створите бажаний механізм, винайти який було вашою первинним завданням, коли почали майструвати.
Корисна порада
Щоб спаяти два алюмінієвих проводка, їх залужівает. З цією метою кінець дроту покрийте каніфоллю. Потім покладіть алюмінієвий провід на середньозернисті шкурку, причому, під час цієї процедури паяльник повинен стикатися з проводом, а на залужівает кінець проводка не переставайте наносити каніфоль або мінеральне масло, призначене для швейної машінкі.В тому випадку, коли необхідно припаяти листовий алюміній, за допомогою паяльника на шов нанесіть каніфоль, що містить залізні тирсу. Використання залізних тирси дозволяє очистити алюмінієву поверхню від окису, завдяки чому олово утворює міцне з'єднання з алюмінієм. Всі маніпуляції виробляєте добре нагрітим паяльником, потужність якого повинна відповідати товщині алюмінію: якщо тоненька алюмінієва пластина, то достатньо 50-ватного паяльника, якщо товщина складає 1мм, повинен використовувати паяльник 90Вт.
Пайка - зручний і надійний спосіб з'єднання електричних провідників один з одним. Від зварювання пайка відрізняється тим, що сполучаються об'єкти не розплавляються навіть частково, а замість цього плавиться легкоплавкий припой.
Вам знадобиться
  • - паяльник;
  • - каніфоль;
  • - припой;
  • - вольтметр;
  • - навантаження для розряду конденсаторів;
  • - изолента;
  • - пінцет;
  • - кусачки.
Інструкція
1
Повністю обесточьте всі об'єкти (проводи, деталі, плати, роз'єми, і т.п.), які ви збираєтеся з'єднувати пайкою. Якщо маються конденсатори, розрядите їх через відповідну навантаження, але не коротким замиканням. Потім за допомогою вольтметра переконайтеся, що вони дійсно розряджені. Увімкніть паяльник і дайте йому нагрітися.
2
Перед тим як припаювати провід, його потрібно залудити. Спочатку зачистите його на невелику довжину. Якщо він багатожильний, злегка скрутіть жили між собою. Притисніть його до поверхні каніфолі, вплавьте паяльником в неї, після чого тут же вийміть та провід, і паяльник. Тепер провід покритий каніфоллю. Наберіть на жало паяльника трохи припою (занадто багато набирати не можна) і поводите їм по дроту. Надлишки припою видаліть. Дайте проводу охолонути. Тепер він Залужжя. Таким же чином можна лудити гнучкі висновки деталей.
3
Якщо необхідно спаяти між собою два дроти, другий залудити аналогічним чином. Притисніть їх один до одного, нанесіть на місце пайки жалом паяльника спочатку каніфоль, потім трохи припою. Дайте приспіваю розтектися, надлишки видаліть. Після охолодження місця пайки покрийте його ізоляційною стрічкою. Якщо ж припаяти дріт потрібно до друкованого провідника, клеми, і т.п., спочатку залудити відповідний об'єкт. Опускати його в каніфоль незручно, тому спочатку нанесіть на нього каніфоль, а потім припій. Після цього припаювати до нього провід, висновок деталі, і т.д. Спочатку пайки будуть виходити неакуратними, але з часом навик прийде сам. А поки досвід ще не набраний, рекомендується потренуватися на несправних платах і деталях.
4
Деякі деталі виходять з ладу від сильного нагріву. Лудіте і паяйте їх висновки тільки на певній відстані від корпусу. Для відводу тепла застосовуйте пінцет, що розміщується між місцем пайки і корпусом деталі.
5
У всіх випадках забезпечують нерухомість паяемих об'єктів до повного застигання припою. Інакше пайку доведеться повторити. Якщо припою нанесено занадто багато, для його видалення використовуйте паяльник, жало якого покрито каніфоллю.
Зверніть увагу
Чи не працюйте під напряженіем.Не допускайте падіння крапель припою і каніфолі на ногі.Не торкайтеся місця пайки, навіть коли паяльник прибраний, поки воно не остинет.Не користуйтеся кислотними флюсами - тільки нейтральними.