Як зробити прибудову. Як побудувати будинок каркас для прибудови.

У випадку, якщо вам потрібні додаткові квадратні метри житлової площі, або потрібно зробити господарське приміщення, гараж або лазню, зістиковану з житловими приміщеннями, найкращий вихід - це зробити прибудову до будинку.
Інструкція
1
Спочатку визначте, які комунікації будуть потрібні в новому приміщенні. Чи потрібно проводити електрику, каналізацію, водопровід та опалення? Якщо потрібно, то до початку будівництва прибудови потрібно підвести труби і дроти від основної будівлі.
2
Далі необхідно скласти проект прибудови для узгодження у відповідних інстанціях. Робиться це для юридичного оформлення нового приміщення, щоб потім не було проблем при можливий продаж, передачу в спадщину, даруванні будинку з прибудовами.
3
Наступний етап - закладка фундаменту прибудови. Пам'ятайте, що фундамент, втім, як і стіни прибудови, потрібно робити з тих же матеріалів, з яких зроблений і сам будинок. Якщо ж прибудова не прив'язана до будинку, то тут більш широкий вибір варіантів фундаменту та будівництва стін.
4
Будівництво стін прибудови не відрізняється від створення несучих стін і перегородок самого будинку, але от дах прибудови обов'язково треба робити нижче рівня даху будинку, щоб вода не потрапляла в стик між будинком і прибудовою. Якщо прибудова матиме господарське значення, і не буде потрібно проводка опалення та водопроводу, то стіни можна робити з каркаса або цегли завтовшки в одну цеглину. Коли ви встановите двері і вікна, необхідно буде залишити прибудову для усадки всієї конструкції. Цей час залежить від матеріалу, з якого виконані стіни. Але в середньому потрібно дати прибудові відстоятися 1 рік.
5
Після закінчення періоду усадки закладіть деформаційний зазор між прибудовою і домом. Тепер можна приступати до внутрішнього оздоблення прибудови. Настелите підлоги, оштукатурьте стіни, проведіть комунікації. Залишилося тільки декорувати приміщення, і воно готове до експлуатації.
Багато власників приватних будинків бажали б розширити корисну площу будинку, влаштувавши додаткову мансарду або невелику криту веранду. На жаль, деякі з них знають, як правильно зробити прибудову до будинку, щоб вона була міцною, надійною і довговічною.
Вам знадобиться
  • Цегла, пісок, цемент, щебінь або бій цегли, арматура
Інструкція
1
Визначтеся з розмірами майбутньої прибудови і ретельно порахуйте кількість матеріалу - цегли, піску, цементу, щебеню або бою, арматури.
2
Позначте майбутній котлован за допомогою натягнутого шпагату або хоча б волосіні, ретельно перевірте прямі кути і рівностороннього - для цього виміряйте діагоналі (повинні бути однаковими).
3
Щоб мати хоча б поверхневе уявлення про те, як правильно зробити прибудову до будинку, прочитайте пару книг або коротких настанов по будівельним роботам - безсумнівно, буде дуже корисно.
4
Викопайте котлован для фундаменту, ширина котловану повинна бути на 15-20 см більше планованої товщини стіни. Глибина - не менше 60 см.
5
На дно готового котловану насипте пятисантиметровий шар піску як подушки.
6
Залийте фундамент стрічковим способом з обов'язковим застосуванням арматури. Можна нову арматуру за допомогою перфоратора кілька заглибити в уже існуючий фундамент будинку.
7
Верх фундаменту «прожелезніте» сухим цементом, дочекайтеся повного його застигання.
8
По верху готового фундаменту викладіть цоколь з червоної цегли товщиною в півтора-два цегли, висотою не менше трьох цеглин. Не забудьте на фундамент покласти шар гідроізоляції, підійде звичайний руберойд або толь.
9
Викладаючи стіни з цегли, зміцнюйте кожен п'ятий ряд арматурою, забитої в отвори в існуючій стіні - це не дасть нової прибудові відходити від стіни при невеликій усадці фундаменту.
10
Вертикальність стін і горизонтальність рядів перевіряйте будівельним гідравлічним рівнем.
11
Крокви на покрівлю зробіть дерев'яними, виготовленими з брусків перерізом не менше 40х40 мм. Дах можна влаштувати на свій розсуд - двосхилим або односхилим.
12
Підлоги настилають на дерев'яні лаги, укладені на цоколь (не забувайте про гідроізоляцію).
13
Внутрішні опоряджувальні роботи виконуються за індивідуальним дизайн-проекту.