Як встановлювати унітаз з бачком.

Заміна і установка унітазу відносяться до сантехнічним роботам, для проведення яких зовсім необов'язково викликати слюсаря-сантехніка. Якщо ви маєте уявлення про те, що таке перфоратор, маєте в своєму розпорядженні двома годинами вільного часу і не боїтеся брудної роботи - вам легко вдасться заощадити значну частину грошей, виконавши цю нехитру маніпуляцію самостійно.
Вам знадобиться
 • - розвідний ключ,
 • - перфоратор,
 • - олівець,
 • - рулетка,
 • - герметик.
Інструкція
1
Демонтуйте старий унітаз.Слейте воду, яка знаходиться в бачку. Відкрутіть м'яку підводку від бачка і водопровідної труби. Від'єднайте унітаз від статі, відкрутивши шурупи. Злийте воду, що залишилася. Від'єднайте унітаз від каналізації: зніміть гофру і розберіть розтруб.
2
Оберіть місце установки нової сантехнікі.Еслі у нового унітаза болти розташовані також, як у старого, можна закріпити його на тому ж місці. Якщо розташування болтів відрізняється, необхідно заміряти відстань між отворами кріплення і просвердлити нові діри в підлозі.
3
Зберіть унітаз.Соберіте зливний бачок і підключіть його до унітазу. Якщо конструкція унітазу не передбачає додаткового кріплення бачка до стіни, приєднаєте патрубок до горловини за допомогою гумової манжети. Для цього надіньте манжету на патрубок, приблизно на третину її довжини. Частину манжети виверніть навиворіт і натягніть назад таким чином, щоб торець патрубка оголився. Поєднайте патрубок з горловиною унітазу і надіньте вивернула частина манжети на патрубок. Якщо передбачено кріплення бачка унітазу до стіни, то для з'єднання унітазу з бачком необхідно використовувати спеціальну трубу. Пріверніте один кінець труби до бачка. Змастіть другий кінець суриком і оберніть клоччям. З'єднайте горловину і трубу манжетою, зафіксувавши її тонким дротом.
4
Зачистіть вихід каналізаційної труби і контактує з ним поверхню гофри. Покрийте їх спеціальним герметиком. Вставте гофру, до упору, в каналізаційне отвір.
5
Прикріпіть унітаз до полу.Уплотніте місце з'єднання унітазу і фонової труби герметиком. Кріплення унітазу слід закручувати по діагоналі, щоб уникнути перекосу.
6
Встановіть гнучку подводку.Важно пам'ятати, що довжина підводки повинна бути вибрана з запасом, щоб виключити натяг шланга при надходженні води. Приєднаєте підводку до водопроводу. Увімкніть воду і трохи злийте, щоб промити систему. Прикріпіть підводку до унітазу. Відрегулюйте рівень води в бачку.
7
Спустите воду і уважно огляньте бачок і підлогу навколо нього. Якщо все сухо - вітаємо вас з вдалим завершенням роботи!
Зверніть увагу
Перед початком робіт не забудьте перекрити холодну воду. Щоб захистити себе від неприємного запаху, щільно прикрийте отвір каналізації ганчіркою.
Корисна порада
Іншим способом кріплення унітазу до підлоги є кріплення за допомогою епоксидного клею. Для цього потрібно очистити та знежирити обидві поверхні. Нанести шар клею на підлогу і щільно притиснути унітаз. Користуватися унітазом можна буде через 12 годин.
Існує два основних способи установки унітазу: на підлогу і настінний. Залежно від обраного способу установки унітазу, підбирається відповідний спосіб кріплення зливного бачка. При настінної установці унітазу в стіні повинна бути передбачена ніша для зливного бачка. При підлогової установці все набагато простіше, і не потрібно додаткових підготовчих робіт.
Вам знадобиться
 • - кільце ущільнювача, на яке буде встановлюватися зливний бачок;
 • - болти з прокладками та шайбами необхідних розмірів;
 • - викрутка (гайковий ключ);
 • - відро з водою;
 • - герметик;
 • - гнучкий шланг для з'єднання бачка з водопровідною мережею.
Інструкція
1
Закрийте вхідний холодної води. Встановіть новий унітаз на потрібне місце або зніміть старий бачок , якщо ви міняєте тільки його. Після цього в новому зливному бачку змонтуйте запірну систему зливу, елементи якої повинні кріпитися безпосередньо до дна самого бачка.
2
На те місце унітазу, де буде встановлюватися зливний бачок , покладіть невелике кільце ущільнювача. Встановіть бачок на кільце ущільнювача і сумістите випускне отвір бачка з впускним отвором унітазу. В кріпильні отвори вставте болти з прокладками та шайбами, щільно зафіксуйте їх в бачку викруткою або гайковим ключем.
3
Після установки в бачок відром налийте воду і перевірте, чи немає підтікання на стиках. Якщо все ж текти на стиках є, ущільните їх герметиком і після його висихання проведіть повторну перевірку на наявність протікань.
4
Встановіть в бачку впускний клапан і поплавок відповідно до рекомендацій в інструкції підприємства-виготовлювача. За допомогою гнучкого шланга з'єднайте впускний клапан бачка з водопровідною мережею і встановіть систему відкриття запірного клапана бачка.
Зверніть увагу
Затяжку гайок проводите досить сильно, щоб зливний бачок не вештатися і був стійкий. Водночас, будьте дуже обережні, тому що кераміка під сильним механічним впливом може тріснути.
Корисна порада
В тому випадку, якщо ви після установки зливного бачка виявили текти з-під кільця ущільнювача, необхідно спробувати сильніше затягнути гайки кріплення бачка над унітазом. Якщо після цього протечка не запобігти необхідно від'єднати бачок від унітазу і поправити кільце ущільнювача. Можливо, що воно змістилося в процесі установки. Після цього зливний бачок встановіть на колишнє місце і знову перевірте з'єднання на наявність протікань.