Як спроектувати будівлю.

В даний час дуже популярним є проектування та будівництво власних будинків, магазинів, спортивних комплексів. Проектування будівель здійснюється за допомогою проектних організацій на основі планового завдання, яке встановлює технічну можливість та доцільність будівництва.
Інструкція
1
Проектування будівлі почніть з вивчення місця будівництва. Зверніться до відповідних організацій для вивчення геологічних властивостей ґрунту, сейсмічності району та визначення кліматичного району. Необхідно передбачити єдину систему транспорту і дорожню мережу місця будівництва, технічні можливості на інженерне забезпечення території, максимальне збереження навколишнього середовища, пам'ятників історії і культури.
2
Приступайте до складання проектно-кошторисної документації, яка повинна відповідати ГОСТ 21.1101-2009 і Єдиній системі конструкторської документації (ЕСКД). Комплект робочих креслень повинен містити плани поверхів, розрізи, фасади, плани підлог, план покрівлі, вузли, фрагменти, специфікації до схем.
3
При складанні планів поверхів нанесіть координаційні осі, визначитеся з найменуванням приміщень та їх площею, виберіть товщину стін, перегородок, розміри вікон і дверних прорізів. Плани підлог повинні містити позначення уклонів та експлікацію. На плані покрівлі вкажіть деформаційні шви, пожежні сходи, вентиляційні шахти.
4
Виберіть конструкцію і тип фундаменту. Він буває пальовим на природному або штучному підставі у вигляді листів, стрічок, полів. Все залежить від розрахункових навантажень, що діють на фундамент, і конкретних умов будівельних майданчиків. Розрахунки паль, фундаментів і їх основ виконуються з використанням характеристик матеріалів і ґрунтів.
5
Не забудьте про розташування елементів конструкцій, про відповідні до них специфікації. Вкажіть відомості про навантаження і впливи, про розташуваннях фундаментних балок, блоків стін підвалу, колон, зв'язків між колонами, підкранових балок.
6
проектована будівля має відповідати протипожежним вимогам. Від ступеня вогнестійкості (тобто використання горючих і негорючих матеріалів) залежить висота будівлі та поверху, ширина коридорів і прорізів. Будівля має бути запроектовано так, щоб не допустити ризик отримання травм людей при експлуатації.