Як перенести вимикач. Як перенести проводку.

У кожному будинку, в кожній квартирі є вимикачі стельових приладів освітлення. Їх початкове розташування визначається при будівництві на основі планування квартири і не завжди виявляється вдалим надалі. Тому найчастіше потрібна перенести вимикач світла.
Вам знадобиться
  • - плоскі і хрестові викрутки;
  • - дроти;
  • - можливо, перфоратор, свердла по бетону, саморізи, дюбелі.
Інструкція
1
Підготуйте нове місце кріплення вимикача. Якщо він повинен вбудовуватися в стіну, висвердлите отвір під пластиковий або металевий стакан, в якому він буде фіксуватися. Зацементують стакан в стіні. При необхідності додатково закріпіть стакан саморізами. Якщо вимикач зовнішній, може мати сенс заздалегідь висвердлити отвори і забити в них дюбелі для подальшого кріплення підстави вимикача.
2
Прокладіть дроти від старого до нового місця кріплення вимикача. Якщо роботи ведуться в будинку, виконаному з залізобетонних блоків або цегли, розгляньте можливість використання каналів, що проходять всередині стін. Через такі канали дроти підводяться до вбудованим вимикачів і електричних розеток. Часто канали йдуть через стіни наскрізь і тому їх можна використовувати при перенесенні вимикача вище або нижче щодо його поточного становища. При неможливості використання каналів всередині плит, видовбати в стінах канавки, прокладете дроти в них, а потім зацементують. Можна також здійснити відкриту прокладку проводу, зафіксувавши його на стіні монтажними пластиковими скобами. При прокладанні варто забезпечити запас дроти з обох сторін.
3
Обесточьте стерпний вимикач. Використовуйте комутаційне обладнання, через яке здійснюється подача електроенергії в ту частину електромережі, до якої він відноситься. Як правило, в квартирі це автомат, розташований в електричному щитку на сходовій площадці. Переконайтеся в тому, що вимикач знеструмлений, перевівши його клавіші в положення «включено». Лампи освітлення не повинні загорятися.
4
Демонтуйте вимикач. Отвинтите гвинти, що утримують кришку. Вони можуть знаходитися під клавішами. Якщо це так, вийміть клавіші, потягнувши їх на себе за верхню чи нижню частину. Видаліть кришку. Відокремте пристрій від стіни. Якщо вимикач зовнішній, то вигвинтите шурупи, що кріплять його основу. Якщо вбудований, то ослабте гвинти, що затискають кронштейни, утримують їх у склянці. Від'єднайте пристрій від проводів, відпустивши гвинти, що притискають їх до клем.
5
Cмонтіруйте вимикач на новому місці. Приєднаєте його до проводів, вставивши їх під затискачі клем і затягнувши фіксуючі гвинти. Закріпіть вимикач на стіні в порядку, зворотному його демонтажу. Встановіть кришку і, якщо це необхідно, клавіші.
6
З'єднайте вільні кінці проводів, до яких підключений вимикач, з кінцями проводів, до яких вимикач був підключений раніше. Ретельно ізолюйте місця з'єднань.
7
Перевірте працездатність вимикача і нового відрізка електричного кола. Подайте напругу на вимикач за допомогою комутаційного устаткування, використаного на третьому кроці. Включіть освітлення. Перевірте роботу кожної клавіші пристрою.
Зверніть увагу
Підключайте вимикач так, щоб він комутував фазу, а не нуль.