Як розшифрувати шину.

Від правильності підбору шин залежить не тільки безпеку водія і пасажирів, але і довговічність самих покришок. Але як же розшифрувати всі ці позначення, які написані на шинах, щоб вибрати саме те, що потрібно?
Інструкція
1
При підборі шин на автомобіль керуйтеся їх типорозміром. Його можна знайти і прочитати на бічній частині покришки. Зазвичай типорозмір наноситься великими символами і має наступний вигляд 255/50 R17 85H. Перша цифра 255 позначає ширину профілю шини, зазначену в міліметрах.
2
Цифра 50 позначає висоту профілю шини. Її, як правило, вказують в процентному відношенні до ширини покришки. В аналізованому нами прикладі висота шини складає 50% від її ширини, яка дорівнює 255 мм. Озброївшись калькулятором неважко порахувати, що висота шини дорівнюватиме 127,5 мм.
3
Висоту профілю часто називають серією. Ви можете зустріти типорозміри шин, де серія відсутня. Такі шини називаються повнопрофільними. Якщо ви порахуєте відношення висоти до ширини, то виявите, що приблизно на всіх повнопрофільних шинах він дорівнюватиме 80% або 82%.
4
Позначенням R17 шифрується радіус шини. Він позначається великою латинською літерою R, яка показує, що шина має радіальний тип покришки. Слідом за буквою R пишеться діаметр обода колеса в дюймах, на який ви зможете встановити шину . В нашому випадку діаметр шини дорівнює 17 дюймам.
5
Цифра 85 позначає граничну допустиму навантаження, яке може витримати шина і називається коефіцієнтом навантаження. Кожній цифрі відповідає певна навантаження, зазначена спеціальних таблицях в кг. У розглянутому випадку індексом 85 відповідає граничне навантаження в 515 кг. Незважаючи на те, що цей показник можна вважати умовним, не нехтуйте їм при виборі покришок. Також можна часто зустріти розшифровку навантаження на самій шині після напису Max Load у вигляді двох цифр, перша з яких вказується в кг, а друга в фунтах.
6
Позначення H - це індекс швидкості. Показник характеризує максимально допустиму швидкість, при якій виробник гарантує збереження заявлених експлуатаційних характеристик шини. Індексом Н відповідає гранична максимальна швидкість в 210 км/ч. На всіх шинах крім типорозміру вказується її виробник і модель.
Написи на бічній стороні будь шини несуть повну інформацію про покришці. Знаючи, як розшифрувати ці написи, можна отримати всі характеристики гуми і дізнатися, чи підходить вона до певного типу авто або типу диска. Існують метричні способи вказівки розміру шини і так звані англійські.
Інструкція
1
Уважно огляньте боковину покришки. Знайдіть на ній напис виду 165/70R13 ( шини ВАЗ-2106). Цифри можуть розрізнятися в залежності від розмірності гуми, але, як правило, напис має саме таке подання. При цьому перша цифра (165) означає ширину профілю в міліметрах. Друга цифра (70), вказується через знак дробу/означає висоту профілю в процентах від його ширини (від першої цифри). Буква R означає тип шини (радіальна). Наступна цифра після букви R показує посадковий діаметр покришки в дюймах. 1 дюйм = 25,4 мм. Посадковий діаметр шини повинен бути дорівнює діаметру диска.
2
Позначення діагональних шин, що мали широке поширення до початку 80-х років минулого століття, має вигляд 8,10-15. При цьому перша цифра означає ширину профілю в дюймах, а друга - посадковий діаметр шини , теж в дюймах. Висота профілю не вказується, але найчастіше дорівнює 80% від його ширини. Крім того, зрідка зустрічається те ж саме позначення, перекладене в міліметри. Наприклад, 205-380. При цьому цифри округлені до найближчої п'ятірки чи нуля.
3
Англійська система розмірності шин частіше зустрічається на шинах, призначених для тюнінгу позашляховиків, на шинах ATV, на вантажівках підвищеної прохідності. Має вигляд 25х8-12 ( шини для ATV). При цьому перша цифра означає загальний діаметр встановленої і накачаною до рекомендованого тиску покришки. Друга цифра, що йде завжди після хрестика, означає загальну ширину профілю. Третя -посадочний діаметр, який повинен бути дорівнює діаметру диска. На вітчизняних вантажівках всюдиходах розміри шин позначаються також, але замість дюймів застосовуються міліметри. Зрідка зустрічається інше вказівку цього розміру, наприклад 25х8R12. Цифри свій сенс при цьому зберігають.
4
Перед цифровим позначенням розміру шин можутьвказуватися букви P чи LT. Буква P позначає, що покришка призначається для легкових автомобілів, букви LT - для легких вантажівок. В США до легким вантажівкам також відносяться позашляховики, пікапи і мікроавтобуси. Буква, що стоїть після розміру на деякому віддаленні означає індекс швидкості шини , тобто максимальну швидкість, на яку вона розрахована. Крім того, на радіальних шинах з метричним позначенням розмірності часто індекс швидкості вказується перед буквою R.