Як пов'язати довгу шапку.

Зв'язати довгу шапку може навіть починаюча рукодільниця. Моделі, відомі в народі як «носок» або «панчіх», можуть бути виконані найпростішим візерунком на спицях або гачком. Ви можете підібрати вовняні або бавовняні нитки для теплого або легкого головного убору. При бажанні модель можна буде з легкістю переробити з подовженою на більш коротку, залежно від вимог моди і ваших уподобань.
Вам знадобиться
  • - 5 панчішних спиць і пряжа;
  • - бавовняні нитки і гачок;
  • - кравецький метр.
Інструкція
1
Наберіть на чотири панчішні спиці необхідну кількість петель. Їх розрахунок зробіть самостійно, уточнивши кравецьким метром лінію обхвату голови і розрахувавши щільність в'язання. Розділіть отримане кількість петель на чотири і рівномірно розподіліть їх на спицях. Почніть в'язати круговими рядами лицьову гладь, як у носка без гумки.
2
Зв'яжіть полотно необхідної довжини (наприклад, 30 см). Головний убір можна зробити без убавленія для заокруглення верхівки. Просто протягніть крізь всі петлі нитку тієї ж структури і кольору, що й робоча пряжа. Для кращої фіксації в'язання її можна скласти вдвічі.
3
Зніміть все спиці з роботи і міцно затягніть верх довгою шапки. Зауважте міцний вузлик і пропустіть залишився «хвостик» на виворіт роботи. Для цього зручно скористатися гачком.
4
Спробуйте зв'язати довгий головний убір гачком, починаючи з верхівки і продовжуючи далі по колу. Для початку вам необхідно зробити ланцюжок з шести повітряних петель і з'єднати її в кільце одним напівстопчиком.
5
обв'язують вийшов гурток стовпчиками без накиду. Щоб сформувати полотно у вигляді кола, робіть рівномірні надбавки петель. Починаючи з першого ряду, ви повинні справити по шість додатків в кожному ряду - з кожного нижнього стовпчика вив'язувати два. У підсумку вийде окружність діаметром близько 10 см.
6
Скоротіть кількість збільшень вдвічі - в'язання повинно опуститися вниз, прийнявши форму головного убору. Через кілька рядів поступових скорочень кругових рядів приміряйте незакінчену виріб для корекції розміру. Далі в'яжіть шапку по периметру (але вже без додатків!), Поки не зробите полотно потрібної довжини. Вам залишилося тільки акуратно прибрати відрізану робочу нитку на виворітну сторону в'язаного головного убору.
Корисна порада
Якщо при в'язанні шапки гачком простими стовпчиками без накидов ви хочете зробити головний убір більш щільним, то вводите гачок за обидві нитки верхівки петлі. При вив'язуванні тільки верхній ниточки ви отримаєте виріб легке і рельєфне. В'язання довгою шапку на спицях можна закінчити інакше, зробивши плавне закруглення верхівки. Для цього в кінці роботи зробіть убавленія петель: пров'яжіть кругової ряд, скоротивши петлі вдвічі; наступний ряд виконуйте без убавленій; в третьому (останньому) круговому ряду повторіть скорочення. Тепер можете стягнути ниткою верх готового виробу.