Як зробити дошку.

Навіщо купувати річ для дому, коли її можна зробити своїми руками? Тим більше, ця річ напевно буде якісніше і міцніше магазинних аналогів. Ось і прасувальну дошку теж має сенс зробити самим, щоб вона не гнулася від навантажень і взагалі довго служила. А знадобляться для її виготовлення бруски, шматки меблевих щитів та інші непотрібні речі з дерева, які шкода викинути, але і зберігати їх не до чого.
Інструкція
1
Як заготовки для нашої основної деталі давайте візьмемо меблевий щит 18-ти мм завтовшки. Розміри щита - 1220х300 мм. Обабіч заокруглені крайки дошки за допомогою ручної фрезерної машинки. Якщо такої немає, можна просто їх ножівкою обпиляти і зарівняти напилком. Тепер візьмемо стругані бруски з перетином 35х40 мм і заокруглені крайки у них. До речі, висота і кількість брусків такі: 3 штуки - 1100 мм і дві - 300 мм.
2
просвердлити, відступивши від середини довгих брусків 30 мм, в них наскрізні отвори діаметром 8 мм. Це дозволить бути дошці більш стійкою.
3
Тепер беремо пробковий свердло 25 мм і вибираємо поглиблення для болтових головок M10. Але не на всіх брусках, а лише на двох, причому тільки з одного боку. В отвір вставимо болт і шайбу і брусок, який опинився посередині, розгорнемо на 180о по осі.
4
У двох брусках довжиною 300 мм свердлимо наскрізні отвори діаметром 8 мм, відступаючи 300 мм від краю. З одного боку брусків також потрібно зробити поглиблення для болтових головок. Тепер відступаємо 20 мм від краю, свердлимо отвори того ж діаметру і не забуваємо про поглиблення в ніжках. Скругляются верхні торці ніжок, з'єднуємо їх з малими брусками за допомогою болтів.
5
Від рівного краю нашої дошки тепер відступимо 180 мм, уздовж осьової лінії укладемо вийшла конструкцію і з'єднаємо її з дошкою шурупами. Опори шурупами прикручуємо до ніжок. Одночасно вони виконуватимуть роль ребер жорсткості для всієї розкладається конструкції.
6
Робимо за місцем поглиблення-упор для ніжки, вибираємо його фрезерної машинкою. На середньої ніжці вирізаємо «замок». Якщо дошка розташовується не строго горизонтально, підганяємо довжину ніжок. Висота дошки не повинна у нас перевищувати 800 мм.
7
Тепер робимо оббивку. Викроюємо для цього відріз тканини 1500х400 мм і робимо невеликий додатковий запас. А м'який елемент можна зробити з складеного на 2-3 рази поролону або їх укривного матеріалу (в нашому випадку це «агротекс»), складеного вже в чотири шари. Через тканину пропрасовуємо м'який елемент праскою, перевертаємо прасувальну дошку, кладемо її на підлогу. Залишилося лише прибити тканину до дошки скріпками, починаючи з боків. Зайву тканину зрізаємо, і наша прасувальна дошка готова до роботи.