Як вив'язати комір. Як зробити виріз для коміра.

Воротники бувають пришивні і цельновязание, відкриті і закриті, а виконувати їх рекомендується, наприклад, візерунком краю вироби, планочки або основним узором вироби. Існує декілька видів комірів: стійка, бейка з широким вирізом горловини, спортивний комір під горло «гольф», V-подібний виріз, «поло», шалевий та інші.
Вам знадобиться
  • - спиці;
  • - пряжа;
  • - голка штопальна.
Інструкція
1
Комір-стійка може щільно облягати шию або бути вільним. Виконавши плечові шви, наберіть петлі на 4 спиці по вирізу горловини з середини спинки. В'яжіть хусткової в'язкою, потім виконайте лінію згину. Виділіть її узором «зубчики».
2
Другу половинку стійки в'яжіть спицями меншого розміру. Повторюйте в'язання в зворотній послідовності, в кінці додайте один ряд. Крайні петлі коміра закрийте або залиште відкритими для виконання простого або здвоєного Кеттельний шва. Комір пришивається простим кеттельним швом до лицьової або виворітного стороні виробу.
3
Щоб пришити комір-стійку здвоєним кеттельним швом, потрібно вводити голку знизу вгору з виворітного боку на лицьову в другу петлю відкритого ряду. Потім голку просмикніть зверху вниз в першу петлю і, захопивши основне полотно, виведіть в четверту петлю, пропускаючи другу і третю. На наступному етапі голку введіть зверху вниз в третю, а виведіть через шосту і т.д.
4
Комір-бейка підходить для вироби з широким вирізом горловини. Петлі вирізу горловини закрийте. Після того як виконаєте всі шви, наберіть по краю вирізу з виворітного боку парна кількість петель. Також петлі можна набрати не з краю вироби, а трохи нижче, попередньо прошив ряд тамбурним швом.
5
На набраних петлях виконайте 5 см бейки візерунком панчішної в'язки. Останній третій ряд пров'яжіть бавовняної ниткою. Все петлі останнього ряду залиште відкритими, комір отпарьте. Бейку складіть навпіл і пов'язані бавовняної ниткою ряди розпустіть, а відкриті петлі пришийте до лицьовій стороні виробу.
6
Комір під горло «гольф» в'яжеться візерунком «гумка» висотою 10-12 см. Для вив'язування петлі вирізу горловини спинки і полички залишайте відкритими. Краще надіти їх на кругові спиці. Після закінчення в'язання вироби продовжуйте набирати комір на залишених відкритих петлях. Попередньо потрібно розрахувати кількість петель для коміра і недостатню кількість петель додати.
7
V-подібний комір формується навколо вирізу горловини на трьох спицях. Починайте набирати петлі від лівого плеча. Позначте петлю в середині вирізу. Зв'яжіть по колу 3 см. У кутку V-образного вирізу пров'яжіть 3 петлі разом способом перестановки петель. Зв'яжіть комір потрібної висоти і закрийте петлі.
8
Комір «поло» в'яжіть на 4 спицях або на кругових. Наберіть на спиці петлі по вирізу горловини без планки. В'яжіть прямими рядами гумкою 1 * 1, 2 * 2, лицьовій гладдю або хусткової в'язкою. В кінці роботи петлі закрийте.
9
Шалєвий комір з'являється одночасно з поличкою в вертикальному напрямку. Також можна набрати петлі з керамічного ряду полички в горизонтальному напрямку.