Як розпізнати депресію.

Депресія - це не поганий настрій, а серйозне захворювання, що вимагає негайного лікування у фахівця. Поганий настрій - це тимчасове пригнічений стан, що проходить через один-два дні. Депресія не може пройти самостійно, і навіть професійне лікування не завжди допомагає, так як, перш за все, слід усунути причину захворювання. Існує безліч ознак, за якими лікар-психіатр ставить діагноз.
Інструкція
1
Якщо у вас поганий настрій, почуття тривоги, пригніченості, спустошеності, вам не хочеться нікого бачити і з кимось розмовляти, це може бути викликано стресом і пройде через пару днів. У разі якщо стан не поліпшується, а погіршується протягом семи і більше днів, то можна припустити наявність депресії, яку слід лікувати.
2
Так як симптоми депресії носять дуже різноманітний характер і у кожної людини можуть проявлятися по-різному, то однозначного варіанта для всіх просто не існує. Загальна ознака, що характеризує депресію будь-якої етіології - це тривога, пригніченість, відсутність інтересів до чого-небудь і повна втрата відчувати почуття радості від подій, які раніше викликали емоції.
3
Додаткові симптоми депресії - це повний розлад сну, яке може проявитися як безсонням, так і сонливістю. Апетит може бути відсутнім зовсім або з'являється безперервне бажання щось жувати. Концентрація уваги знижується, здатність до запам'ятовування і відтворення почутого пропадає.
4
Ви можете відчувати безглуздість життя, нерішучість, власну нікчемність, всі досягнення, яких ви досягли, можуть здатися порожніми й нікчемними, сенс всього повністю втрачається. Депресія може проявлятися втомою, занепадом сил і енергії. Іноді просто неможливо встати з ліжка. При глибокій депресії людина годинами може дивитися в одну точку і не реагувати на події довкола, на душі стає просто пусто і тоскно.
5
Захворювання може проявлятися не тільки душевними переживаннями, але й фізичними розладами. Дуже часто пацієнт ходить від одного лікаря до іншого і лікує купу різних хвороб, які не хочуть виліковуватися традиційними методами, а потрібно вилікувати і усунути лише одну причину - депресію, яка маскується під болями і перебоями в серце, в животі, головними болями, розладами шлунково кишкового тракту, дерматитами і т.д.
6
При затяжної депресії пацієнта починають відвідувати думки про смерть, робляться суїцидальні спроби. В цьому випадку хворого потрібно негайно госпіталізувати до психіатричної клініки і під цілодобовим наглядом проводити екстрене лікування.
7
Часто депресія проявляється в зловживання алкоголю, наркотиків, психоактивних речовин. Якщо людину постійно переслідує прагнення піти від реального життя в туманну прірву, це також ознаки депресії, що підлягають корекції та лікування.
8
Якщо у вас присутні два з вищеназваних ознак, то це привід насторожитися. Якщо не менше 5, то негайно зверніться за допомогою до фахівців.
Депресія - це щось більше, ніж поганий настрій. Це досить серйозний психічний розлад, здатне спровокувати людину на вчинення самих необдуманих вчинків.
Кожна людина, навіть будучи морально стійким і успішним, може бути підданий депресії. Така людська природа - найсильніших духом деколи долає бажання все кинути, втекти від усіх і де-небудь сховатися. Сховатися в такому місці, де б ніхто не заважав страждати, час від часу то шкодуючи себе, то ненавідя.Благо, сучасна психологія може допомогти позбавитися від депресії. Для цих цілей психологами було розроблено декілька простих, але ефективних правил.

У чому ж причина?

Причин появи депресії може бути безліч. Як показує статистика, найбільш схильні до цього психічного розладу жителі кам'яних джунглів сучасних мегаполісів. Такими причинами можуть стати невдачі на роботі, відсутність розуміння і підтримки з боку рідних і близьких, стан вічного стресу, втому і тому подібні явища повсякденного жізні.Первий крок на шляху до перемоги над емоційною пригніченістю можна зробити, виписавши на аркуші паперу всі бажання, а також причини, які заважають їх здійснити. Вибравши одну з цих причин, яка є самою основною, потрібно зробити все можливе, щоб її позбутися.

Зміни на краще

Життєві зміни - це відмінна профілактика депресії. Як варіант, можна нарешті знайти собі хобі. Це може бути колекціонування якихось предметів, це може бути виготовлення чогось своїми руками або просто захоплення настільними іграми. Хобі допоможе на час забути про буденність і рутині, налаштувати на досягнення зовсім різних, часом найнесподіваніших целей.Второй спосіб знову віднайти себе і почати радіти кожному прожитому дню - знайти роботу до душі. Якщо колишня робота, пускай навіть і високооплачувана, приносить один лише тільки негатив, то саме час діяти. По-справжньому щасливий той, для кого саме улюблена справа приносить дохід, пускай навіть небольшой.Как ні жорстоко і егоїстично це звучить, але одна з найголовніших причин виникнення депресивного синдрому - це спілкування з невдахами. Люди, які думають, що весь їх світ звалився, немов магніт притягують до себе собі подібних. Можливо цей зв'язок існує на підсвідомому рівні, можливо вона дуже сильна, однак тужити і горювати з ким-небудь на пару - це аж ніяк не вихід із ситуації. Набагато кращим виходом буде порвати відносини з людиною, яка є таким собі каталізатором поганого настрою і почати жити своїм життям.