Як зробити світло. Як зробити проводку світла.

Електрика навіть в заміському котеджі в безпосередній близькості від світу природи сприймається сьогодні як щось необхідне. На щастя, зробити електропроводку своїми руками зовсім нескладно, і при бажанні господар майже будь-якого будинку або квартири може, приклавши деякі зусилля, вигукнути на радість своїм домочадцям: «Хай буде світло!».
Вам знадобиться
  • Схема електропроводки
  • Мел або маркер для виконання розмітки
  • Електроінструмент
  • Відрізок кабелю
  • Вимикач, розетки, фурнітура
  • Стаціонарний освітлювальний прилад (люстра або світильник)
Інструкція
1
Намалюйте на папері ту схему електропроводки, яка дозволить висвітлити ваше приміщення так, як вам хотілося б. Крім електрощитка і стельового освітлювального приладу необхідно буде монтувати вимикач освітлення. Зазвичай, якщо вже монтують електропроводку, то і розетки заодно встановлюють. Їх наявність і місце розташування також варто відобразити в схемі.
2
Перенесіть з паперу на робочі поверхні (за допомогою крейди або маркера) всі необхідні елементи електричного кола, яку ви хочете створити. Роблячи розмітку, пам'ятайте, що основна лінія електропроводки в домі, що йде від електрощитка, повинна прокладатися строго горизонтально, а спуск до розеток і вимикачів робитися строго вертикально, перпендикулярно їй. Вимикачі прийнято монтувати на висоті або близько півметра над підлогою (на рівні опущеної долоні), або на рівні очей (1600 - 1800 мм).
3
Підготуйте поверхні приміщення для монтажу освітлення квартири або вашого будинку. Якщо електропроводка буде закритою, знадобиться виштробіть в стіні канал для кабелю, а також гнізда для відгалужувальних і настановних коробок для розеток і вимикачів. Варто відразу подумати про те, як буде кріпитися до стелі стаціонарний освітлювальний прилад.
4
Починайте монтаж електропроводки з під'єднання першого відрізка кабелю до щитка (ланцюг повинна бути знеструмлена). Спуски кабелю до вимикачів і розеток виконуйте за допомогою відгалужувальних коробок. Спочатку монтується кабель, потім вимикачі та розетки і тільки в останню чергу - стаціонарні освітлювальні прилади.
Корисна порада
За правилами пожежної безпеки, якщо електропроводка в будинку монтується на дерев'яній стіні (або стелі), то між робочою поверхнею і кабелем необхідно помістити прокладку з асбеста.Еслі монтується закрита електропроводка, то бажано залишити будь-яку можливість доступу до всіх її ділянкам на випадок її несправності.