Як пов'язати чоловічу шапочку.

Класична модель чоловічої шапочки - проста, обтягує голову. Вона підходить чоловікам різного віку, дуже практична і прекрасно сидить на голові. Її можна пов'язати з однотонної пряжі, а можна поєднувати кілька різних кольорів.
Вам знадобиться
  • - 100 г пряжі,
  • - спиці №4.
Інструкція
1
Для того, щоб зв'язати шапочку на голову окружністю 55-60 см, наберіть на спиці 44 петлі. Зв'яжіть 42 лицьові петлі (без кромок). Перед останньою кромочної петлею ряду переведіть робочу нитку вперед. Зніміть петлю з лівої спиці на праву, відведіть нитку назад і переверніть в'язання.
2
Зніміть кромочную петлю на праву спицю, переведіть нитка за роботу і до кінця ряду в'яжіть петлі ліцевимі.Третій ряд також пров'яжіть лицьовими петлями. Кромочні петлі знімайте з правого спиці на ліву НЕ провязивая. В четвертому ряду в'яжіть петлі лицьовими, потім переверніть в'язання. Обкрутить робочої ниткою кромочную петлю - на лівій спиці у вас має бути 3 петлі.Пятий ряд пров'яжіть лицьовими петлямі.С шостого по дев'ятнадцяте ряд в'яжіть аналогічно - НЕ довязивайте по 2 петлі в кожному особовому ряду. У вас повинна вийти килимка на клина. На правій спиці повинно бути 27 петель, а на лівій - 17.
3
Зв'яжіть другу половину клина. Для цього в кожному особовому ряду збільшуйте кількість петель на 2.В двадцятому ряду пров'яжіть 28 лицьових петель, переверніть роботу. Обкрутить ниткою останню кромочную петлю. На лівій спиці повинно бути 15 петель. Двадцять перший ряд пров'яжіть лицьовими петлями. Кромочние петлі не пров'язуйте, а просто знімайте з правого спиці на ліву. Наступний ряд пров'яжіть лицьовими петлями. Обкрутить останню петлю робочої ниткою і переверніть в'язання. На лівій спиці повинно бути 13 петель. Двадцять третій ряд пров'яжіть лицьовими петлями. З двадцять четвертого по тридцять сьомий ряд в'яжіть аналогічно. Коли ви дійдете до кінця першої половинки - клин закінчений.
4
Зв'яжіть ще 4 клина.
5
Не закриваючи на клинах петель, зшийте шапку трикотажним швом. Стягніть петлі на маківці.
Корисна порада
Якщо ви хочете пов'язати шапочку більшого чи меншого розміру, збільште або зменшіть число петель набірного краю, змініть кількість клинів, збільште або зменшіть кількість рядів в клині (число клинів повинно бути не менше чотирьох) .Для того, щоб сформувати акуратний низ шапочки у вигляді косички, в кожному парному ряду пров'язуйте першу петлю за передню стінку, а в кожному непарному знімайте останню петлю на спиці не пров'язуючи (нитка перед в'язанням) .Для того, щоб зробити верхівку акуратною, в кінці першого лицьового ряду в другому і всіх наступних клинах додайте по одній петлі. Петля виходить вив'язування з однієї петлі двох. Вона завжди повинна буде залишатися непровязанной на лівій спиці. В кінці збірки отримані петлі стягніть і виведіть нитку на виворітну сторону шапки.
Чоловічі моделі в'язаних шапок відрізняються простотою і строгістю форм. Як декоративні елементи зазвичай використовуються візерунки різної складності і пряжа різних відтінків. Зв'язати чоловічу шапку можна і без схеми - звичайне прямокутне полотно з закруглением.
Інструкція
1
Виміряйте обхват голови. Це значення знадобиться для розрахунку кількості петель, необхідного для заснування шапки. Обсяг голови в сантиметрах помножте на 2 або 4 (в залежності від товщини пряжі).
2
Підберіть візерунок і визначте щільність в'язання. Для чоловічих головних уборів традиційно використовуються різні види гумок - 1х1, 2х2, англійська, французька і т.д. Така в'язка виглядає цілком спортивно і доречно. Кольорові моделі часто представлені орнаментами декількох кольорів, виконаними звичайними лицьовими петлями.
3
Зв'яжіть зразок обраним узором і визначте щільність в'язання. Наберіть на кругові спиці базова кількість петель. Не забудьте додати 2 кромочні петлі.
4
Пров'яжіть 13-15 сантиметрів гумкою. Деякі види гумок тугі, інші - прилягають більш вільно. В процесі в'язання контролюйте натяг нитки, яке має бути оптимальним. В процесі носіння тугі гумки можуть доставляти дискомфорт. Занадто вільні гумки НЕ утримуватимуть шапку.
5
вивяжіте основне полотно шапки. Прорахуйте необхідну довжину шапки. Для цього можна виміряти відстань від гумки до маківки у старої шапки. В'язані вироби добре тягнуться, тому важливо, щоб шапка не вийшла, занадто великий. Якщо є можливість, то зробіть кілька примірок в процесі роботи над шапкою. Якщо працюєте без моделі, то робіть запас на об'єм голови - шапка в процесі носки трохи осяде і розтягнеться. Потрібно зв'язати чоловічу шапку обраним основним узором. Можна продовжити в'язання тієї ж гумкою, можна змінити візерунок.
6
Скоротіть петлі. Почніть рівномірне зменшення петель. Розділіть полотно на 7-8 частин і зменшуйте по одній петлі в кінці кожної частини. Можна пов'язати чоловічу шапку без убавленія петель, якщо того вимагає модель. Прямокутні шапки, стягнуті на кінці, виглядають стильно і сучасно, але такі моделі повинні бути об'ємними і просторими в своїй основній частині.
7
Завершіть в'язання. Стягніть нитку з рештою десятьма петлями і зшийте краю шапки.