Як отримати хлорид кальцію.

Хлорид кальцію (кальцій хлористий) має хімічну формулу CaCl2 і являє собою безбарвна кристалічна речовина, яка сильно гигроскопично. Хлорид кальцію також добре розчинний у воді і має схильність до утворення кристалогідратів. Яким чином можна отримати цю речовину?
Інструкція
1
В лабораторних умовах, є кілька простих доступних способів отримання хлориду кальцію. Наприклад, реакцією кальцію металевого з соляною кислотою. Кальцій, будучи вельми активним металом, легко витісняє іони водню, займаючи їх місце: Ca + 2HCl = CaCl2 + H2
2
З тією ж кислотою легко реагує оксид кальцію, оскільки має яскраво виражені основні властивості: CaO + 2HCl = CaCl2 + H2O
3
Також можна отримати цей продукт в ході реакції соляної кислоти з карбонатом кальцію. Сильніша соляна кислота легко «витіснить» залишок інший, набагато більш слабкою. Новоутворена же вугільна кислота H2CO3 практично миттєво розкладеться на воду і вуглекислий газ: СаСО3 + 2HCl = CaCl2 + CO2 + H2O
4
Які методи, використовувані в промисловості? Перш за все, хлористий кальцій отримують як побічний продукт при виробництві соди аміачним способом, при отриманні бертолетової солі (КClO4) та інших солей-хлоратов.
5
Другий варіант більш вигідний з економічної точки зору, оскільки вихід продукту (хлориду кальцію) набагато вище.
6
Також використовується вже згаданий метод отримання цієї речовини з карбонату кальцію. В якості сировини, використовується вапняк. Його подрібнені шматки обробляють соляною кислотою в футерованих, покритих внутрішнім захисним шаром, сталевих ємностях, що утворюється розчин очищають від домішок, відфільтровують, зневоднюють і сушать. Цим способом отримують більш чистий продукт, ніж при содовому або хлоратниє виробництві.
Корисна порада
Хлорид кальцію широко застосовується в газовидобувної промисловості як осушувач, в медицині (джерело кальцію), як засіб проти ожеледиці. Використовується також в будівельній справі, для прискорення твердіння бетону, в харчовій промисловості при виробництві молочних продуктів і як харчова добавка-емульгатор (код за міжнародною номенклатурою Е509). Служить сировиною для синтезу металевого кальцію.
Карбонат кальцію, він же «вапняк» - це неорганічне хімічна сполука. В природі він зустрічається у вигляді вапняних відкладень, а також у вигляді крейди і мармуру. Головним чином, карбонат кальцію застосовується у виробництві негашеного вапна, його просто піддають дії високих температур, і він розкладається на вапно і вуглекислий газ. Також він використовується в харчовій промисловості в якості барвника.
Вам знадобиться
  • Гідроксид кальцію, сода, розбавлена сірчана кислота, вода, посуд.
Інструкція
1
Помістіть в яку-небудь ємність гідроксид кальцію (гашене вапно) і залийте гарячою водою. Розмішайте суміш і дайте їй відстоятися. Потім обережно перелийте рідина в іншу ємність, відокремивши її від осаду. Ця рідина, являє собою насичений розчин гідроксиду кальцію (вапняна вода).
2
Далі, візьміть пробірку, насипте в неї трохи харчової соди (можна використовувати і кальциновану соду) і залийте її розведеної сірчаної кислотою. Розпочнеться реакція з виділенням вуглекислого газу.
3
Потім закрийте пробірку пробкою з газовідвідною трубкою, а інший кінець трубки занурте в вапняну воду. Вуглекислий газ, потрапляючи в розчин, починає взаємодіяти з іонами кальцію з утворенням карбонату кальцію. Розчин помітно помутніє. Вийміть трубку і дайте розчину відстоятися, карбонат кальцію є погано розчинній сіллю, він осяде на дно.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=tqGs6AmhwJ0
Зверніть увагу
Постарайтеся не переборщити з вуглекислим газом, так як він вступає в реакцію з самим карбонатом кальцію, утворюючи гідрокарбонат кальцію, а ця сіль добре розчиняється у воді. Розчин почне світлішати і осаду не буде.
Корисна порада
Можна спростити досвід. Опустіть трубку в вапняну воду і просто подихайте в неї. При диханні теж виділяється вуглекислий газ, його буде достатньо для осадження карбонату кальцію.