Як поклеїти шпалери на стелі. Як клеїти вінілові шпалери на флізеліновій основі на стелю.

Які тільки дизайнерські рішення не використовують, щоб створити красиву атмосферу в домі. Сучасні будівельні технології та матеріали дозволяють здійснити ремонт власними силами в найкоротші терміни. Наприклад, поклеїти шпалери на стелі самостійно цілком можливо, якщо ви використовуєте якісний матеріал.
Інструкція
1
Для того, щоб поклеїти шпалери на стелі, не вистачить зусиль однієї людини: як мінімум ще одна людина повинна підтримувати смугу шпалер знизу. До того ж обов'язково наявність козел (або замінюють їх столів) на всій площі приклеювання, щоб тому, хто безпосередньо клеїть шпалери, можна було за один прийом приклеїти одну смугу. Зате акуратно приклеєні шпалери в підсумку будуть недорогий, але гідною заміною підвісній стелі або фарбування.
2
Для початку визначтеся з малюнком і фактурою шпалер. Якщо ви - новачок в ремонтній справі, тоді слід зупинити свій вибір на дрібному хаотичному малюнку або подібному рельєфі (не доведеться вирівнювати смуги по малюнку, що на стелі досить незручно робити).
3
Вимкніть електрику і щільно закрийте вікна. Просочіть білої ґрунтовкою стелю, після того, як з нього зняті залишки попередніх шпалер. Більш економний варіант - нанесіть на стелю шпалерний клей.
4
Заміряйте рулеткою передбачувану довжину смуги шпалер. Поклеїти шпалери на стелі зручніше паралельно вікна, але в типових проектах вікна часто знаходяться в глибині кімнати, тому є ризик того, що недовгі поперечні смуги шпалер утворюють велику кількість помітних стиків. Поздовжні смуги важче наклеювати, так як може не вистачити козлів для вільного пересування.
5
Наріжте потрібну кількість смуг з запасом в 5 см. Промажьте першу смугу шпалерним клеєм. Промазувати варто навіть бамбукові шпалери, хоча технологія їх наклеювання на увазі нанесення клею тільки на стіну. Клей потрібно розводити в тих пропорціях, як вказано на етикетці і наносити на шпалери так, як якби вони приклеювалися на стіну: нанесіть клей на середину вивороту полотнища і рівномірно розподіліть по всій поверхні. Кінці полотнища загніть в середину так, щоб клейові поверхні стикалися.
6
Через 5 хвилин одна людина забирається на козли, а другий акуратно розгортає один край смуги і подає наверх. Працівник нагорі придавлює шпалери до стелі і гумовим валиком або шматком дрантя пропрасовує, щоб не утворювалися бульбашки. Коли більша частина половини смуги приклеєна, пора розгорнути протилежний кінець і продовжити приклеювання.
7
Після пензликом з клеєм пройдіться по краях полотнища. Опустіться і починайте намазувати клеєм наступну смугу.
8
Починайте клеїти від стіни. Вирівнюйте шпалери поки вони ще мокрі, роблячи це поплескуваннями долонею. Перед тим, як обрізати надлишки проведіть уздовж кута тупим краєм ножиць, а потім по цій лінії відрізуйте канцелярським ножем. Якщо ви не хочете ризикувати і загортати полотнище кінцями до середини (дійсно, при розгортанні розм'якшені клеєм шпалери можна надірвати), тоді залишайте їх просочуватися як є. Щоб полегшити роботу тому, хто тримає смугу знизу, можна пристосувати швабру (руки не будуть довго високо підняті) або прив'язати до дерев'яної планки обома кінцями гумку (ближче до середини), одягнути планку на голову і головою підтримувати шпалери, а руками спрямовувати.
Навчитися клеїти шпалери на стіни досить просто. Але щоб зробити косметичний ремонт стелі, потрібно докласти набагато більше терпіння. Доводиться працювати в незручному положенні, утримуючи на вазі довгі паперові полотнища ... Дотримуйтесь технологію обклеювання стелі, тоді й робота буде сперечатися, і результат вас порадує.
Вам знадобиться
  • Стельові шпалери і клей для важких шпалер
  • Кисть з ворсом середньої довжини
  • Грунтовка або тонкий папір
  • Тепла вода і сода
  • Шпаклівка і шпатель
  • Ножиці
  • Лезо
  • М'який шпалерний валик
  • Щітка для шпалер або ганчірка
Інструкція
1
Підготуйте стеля до обклеювання шпалерами. Видаліть з його поверхні всі забруднення і шорсткості, стару фарбу і побілку. Якщо він раніше був обклеєний шпалерами, то ретельно соскребите всю папір і змийте старий клей сумішшю теплої води і соди. Рівну поверхню рекомендується покрити акриловою ґрунтовкою і дати їй висохнути протягом трьох годин. Замість грунтовки можна обклеїти стеля тонкої папером або старими газетами. Дуже нерівний стеля доведеться шпаклювати. Після висихання шпаклівки додатково нанесіть на неї грунтовку (або оклейте газетами).
2
Наріжте полотна шпалер потрібної довжини і складіть їх стопкою - лицьовою стороною вниз. На стелі окресліть лінію першої смуги. Від її точності буде залежати весь загальний вигляд обклеєне шпалерами стелі. Рівномірно і густо змащуйте шпалери клеєм за допомогою кисті з ворсом середньої довжини. Рухайтеся від центру до країв. При використанні флізелінових шпалер можна наносити клей тільки на стеля .
3
Покладіть змащену клеєм смужку у вигляді гармошки. Робити це потрібно дуже обережно, особливо якщо шпалери тонкі. Починаючи з торця, робіть складочки близько 30 сантиметрів глибиною. При цьому кожен верстви клейстеру повинен стикатися з іншим. Залежно від інструкції до конкретного виду шпалер, їх можна клеїти на стеля відразу або дати просочитися близько 5-8 хвилин.
4
Перевірте, чи все у вас під рукою (в кишенях халата або фартуха): ножиці, м'який валик для шпалер, ганчірка або обойная щітка. Прикладіть край полотна до лінії на стелі і починайте розгладжувати шпалери від середини до лівого і правого краю валиком, витираючи ганчіркою видавити клей. Складки гармошки розкладайте одну за одною. Ретельно заклеюйте краю шпалер і уникайте появи бульбашок.
5
Покладіть другий шматок шпалер по краю першого (в стик або внахлест, в залежності від виду виробу). Клейте решта шпалери так само, строго паралельно контрольної лінії і згідно малюнку на полотні. Між стінкою і стелею проведіть лінію відрізу тупим боком ножиць. У місці світильника зробіть надріз гострим лезом хрест-навхрест. Працюйте дуже акуратно - якщо полотно пішло по стелі бульбашками або лягло нерівно, краще переклейте його заново або замініть новим.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=2M3PbJmKUGc
Корисна порада
Щоб поклеїти стеля, необхідно використовувати спеціальні щільні стельові шпалери і клей для важких шпалер. Рельєфні візерунки на полотнах допомагають приховати невеликі нерівності.