Як отримати гідроксид калію.

Гідроксид калію (інші назви - їдке калі, калієвий луг) має хімічну формулу КОН. Зовнішній вигляд - білі або світло-сіруваті лусочки, гранули. Дуже гігроскопічна речовина, на повітрі швидко розпливається, «змальовується». Як отримати гідроксид калію?
Інструкція
1
Самий простий і швидкий спосіб - пряма реакція металевого калію з водою: 2К + 2Н2О = 2КОН + Н2 Але він небезпечний! Справа в тому, що калій реагує з водою надзвичайно бурхливо, набагато активніше натрію. Саме тому деякі вчителі на уроках хімії змушували учнів заучувати віршик: «Якщо хочеш стати виродком, кинь швидше калій в воду!».
2
Тому краще отримати гідроксид калію більш складним, але зате безпечним способом: прокип'ятивши суміш розчину поташу (калію вуглекислого) і гашеного вапна (гідроксиду кальцію). Ця реакція проходить таким чином: К2СО3 + Са (ОН) 2 = 2КОН + СаСО3Образующійся карбонат кальцію випадає в осад, розчин, що містить гідроксид калію, відфільтровують.
3
Можна отримати цей продукт і реакцією його оксиду з водою: К2О + Н2О = 2КОН
4
У промисловості основний спосіб отримання гідроксиду калію - електроліз його солей, головним чином, хлориду. В даний час, існує три основних способи цього електролізу: ртутний, тобто з використанням рідкого ртутного катода, діафрагмовий і мембранний.
5
Перший (ртутний) спосіб найпростіший і забезпечує отримання найбільш чистого продукту, але він представляє виняткову небезпеку для здоров'я людей, зайнятих у виробництві, і для навколишнього середовища, оскільки пари ртуті дуже отруйні. Тому від нього позбавляються, переходячи на більш складні, але і більш безпечні методи.
Зверніть увагу
При роботі з цією речовиною завжди слід пам'ятати, що воно дуже їдка, викликає сильні опіки, і дотримуватися всіх необхідних заходів обережності.
Корисна порада
Застосовується гідроксид калію при виробництві миючих засобів: рідких мив, кремів і пен, різноманітних чистячих засобів, що використовуються для знежирення. Використовується в лужних батарейках, як електроліт. Також знаходить застосування в аналітичній хімії і як поглинач кислотних газів. Гідроксид калію також застосовують в якості харчової добавки (за міжнародною номенклатурою Е525).