Як відкрити туристичну компанію.

Ринок туристичних послуг складається з двох гравців - туроператора та фірми. Перші здійснюють розробку турів і визначають на них ціну. Другі - ці тури продають. Для початківця туристичного агентства необхідно виявити цільову аудиторію, для якої воно буде працювати і специфікацію турів, які буде їм пропонувати. На початковому етапі розвитку фірми головне - перечекати позасезонне час і відправити відпочивати близько 500 туристів. На наступний рік кількість клієнтів зросте вже в 3 рази.
Інструкція
1
Вибираючи туроператора, враховуйте його популярність, термін роботи на ринку і ступінь надійності. Зазвичай розмір винагороди агентства коливається від 5 до 16 відсотків і залежить від віку фірми і обсягу продажів путівок, який вона здатна забезпечити. Як правило, туристична фірма підписує договори з кількома операторами, більшість з них формує тури за ключовими країнам, на яких турфірма спеціалізується, наприклад Єгипет і Туреччина. Решта підбираються так, щоб забезпечити агентство роботою, коли в основних напрямках несезон, і розширити асортимент для своїх клієнтів.
2
Візьміть в оренду приміщення в центрі міста з окремим входом і зручною паркувального зоною. Або відкрийте офіс в місці скупчення потенційних клієнтів, наприклад, в спальному районі. Постійний потік відвідувачів з'явиться не так швидко, зате орендні ставки значно нижчі. Для початківця агентства достатньо площі в 20 квадратних метрів. Обов'язково замовте яскраву вивіску і розмістіть її над входом. Це приверне потенційних клієнтів.
3
У приміщенні проведіть косметичний ремонт. Закупити меблі та обладнання (столи, стелажі, стільці, факс, принтер, комп'ютери, ксерокс). Прикрасьте інтер'єр туристичної атрибутикою - черепашками, корабликами, сувенірами з різних країн.
4
Для роботи турагентства вам будуть потрібні як мінімум два менеджери з продажу. Кількість працівників залежить від обсягу замовлень. Один співробітник фізично не зможе обслужити більше ста заявок на місяць. Оголошення про пошук менеджерів давайте краще на туристичних сайтах.
5
Перших клієнтів допоможе притягти вивіска, розташування офісу, сайт і реклама. Ефективним також вважається подача оголошень в безкоштовні видання. Але в туристичному бізнесі найкращою рекламою є сарафанне радіо. Задоволений клієнт обов'язково розповість про враження від поїздки як мінімум 7- 10 знайомим. В основному рекламний бюджет турфірми витрачається на інтернет - на рекламу на пошукових і туристичних серверах, створення власного сайту.