Як завести авто в холод.

На жаль, для автовласників зима - найважчий час року. Не дарма багато автомобілістів до весни прибирають машину в гараж і користуються громадським транспортом. Але якщо ви все ж вирішили провести зиму «на колесах», дотримуйте необхідні правила.
Вам знадобиться
  • - масло;
  • - силікон;
  • - запальничка;
  • - дроти;
  • - гараж.
Інструкція
1
Перш ніж замислитися над питанням, як завести автомобіль взимку, необхідно зробити декілька простих процедур. Для початку поміняйте масло двигуна. Для зими підійде напівсинтетичне або синтетичне. Не рекомендується використовувати мінеральне масло - воно має властивість замерзати на сильному морозі. Якщо на літній період ви розбавляли антифриз водою, то обов'язково замініть його і промийте всю систему. Вода може перетворитися на лід, що призведе до вкрай небажаних наслідків і дорогого ремонту.
2
В морозі часто можна зіткнутися з проблемою примерзання дверей і багажника, особливо після автомийки. Щоб цього не трапилося, заздалегідь змастіть все гумки спеціальним силіконом. Якщо гумка все-таки примерзне, ні в якому разі не смикайте двері різко - гумка може відірватися! Щоб уберегти радіатор від солі і шкідливих домішок з зимових доріг, необхідно утеплити решітку радіатора. Просто поставте лист картону або утеплювача до грат з внутрішньої сторони. Зовні його буде практично непомітно, але для двигуна це піде на користь. Він буде швидше прогріватися і повільніше остигати.
3
Для початку включіть дальній або ближнє світло фар на 5-10 хвилин. Через 30 секунд починайте заводити машину. На механічній коробці перемикання передач спробуйте вичавлювати педаль зчеплення при запуску. Як тільки машина завелася, потримайте педаль ще хвилину, так машина не затихне, а двигун працюватиме стійкіше. З автоматичною коробкою перемикання передач все складніше. Як тільки машина завелася (якщо завелася), при натиснутому гальмі кілька разів перемкніть передачі в різні режими. Так ви прогріє АКПП.
4
Не заводьте машину з першого разу. Для початку прокрутите стартер - так ви подасте масло в двигун. З другого запуску машина повинна відразу завестися.
5
Відмінний спосіб швидкого запуску двигуна - прогрівати машину кожні 4-5 годин вдень та вночі. Але якщо вдень таке ще можливо зробити, то вночі не кожен на це погодиться.
6
Між спробами запуску необхідно робити невеликі перерви. Без них ви ризикуєте залити свічки. Якщо це все ж сталося, то єдиний швидкодіючий спосіб - прогріти свічки вдома над газом.
7
Якщо всі вищеописані дії не справили ефекту, попросіть «прикурити» у найближчих водіїв або сусіда. Якщо у вас є дроти, а тим більше якщо вони вже підключені, вам навряд чи відмовлять.
Зверніть увагу
Такі засоби як «Швидкий запуск», «Швидкий старт» і т.д. не завжди гарні для двигуна. Якщо ви їх багаторазово використовували, обов'язково покажіть машину фахівцеві.
Корисна порада
По можливості ставте машину в гараж. Навіть якщо він неопалювальний, там все одно буде тепліше, ніж на вулиці.
Автомобілі з автоматичною коробкою перемикання передач (АКПП) заводяться інакше, ніж ті, у яких трансмісія механічна. Відмінності істотні, однак виробники подбали, щоб перевчитися було просто.
Вам знадобиться
  • Автомобіль з АКПП.
Інструкція
1
Ретельно вивчіть всі робочі положення, до яких переводиться важіль вибору діапазону (РВД) коробки передач машини з АКПП. Вони супроводжуються літерними і цифровими позначеннями.
2
Запам'ятайте, в якому з цих положень дозволяється заводити автомобіль. Зазвичай вони позначаються буквами P (від англ. Parking - парковка) і N (від англ. Neutral - нейтраль).
3
Переведіть важіль вибору діапазону в зону P. Це стан трансмісії відповідає тривалій стоянці. Елементи управління вимкнені. Вихідний вал блокований. Рух неможливо, а ось запуск двигуна дозволений.
4
Заведіть автомобіль. Двигун буде працювати на холостому ходу.
5
Увімкніть селектор в позицію N. В цьому випадку вихідний вал не блокується і машина здатна рухатися. Наприклад, її можна буксирувати. Також при цьому положенні важеля вибору діапазону дозволяється заводити двигун.
6
У кожному разі, перед спробою завести мотор обов'язково проконтролюйте положення важеля вибору діапазону. Вивчіть, які позиції РВД неприпустимі при заводі автомобіля. Це R (від англ. Reverse, або задній хід). А також усі (чотири або більше в залежності від марки машини) зони руху вперед: D, 3, 2 і 1 (L).
7
Довіртеся власного автомобіля. Як правило, машини з АКПП обладнані системою пасивної безпеки. Вона не дає автолюбителю завести двигун в інших положеннях селектора, крім P або N.
8
Заведіть автомобіль з АКПП з буксира. Встановіть селектор в положення N, включіть запалення і відразу почніть буксирування. Щоб досягти потрібного тиску масла в трансмісії, холодну машину розженете до швидкості 30 км/ч, розігріту - 50 км/ч. Через 2 хвилини їзди на зазначеній швидкості переведіть селектор в режим L або 2. Натисніть на педаль газу. Щоб не перегріти коробку передач, через кілька секунд поверніть селектор в положення N незалежно від того, заробив мотор чи ні. Повторіть спробу, проїхавши деякий час на нейтрали.
9
Подібним чином можна заводити автомобіль, який стоїть на гірці. Поставте важіль в позицію N і підштовхніть машину по спуску. Коли вона отримає достатній розгін, перемкніть важіль в режим зниженої передачі і натисніть на газ. Поверніть селектор в нейтральне положення незалежно від результату.
Зверніть увагу
Врахуйте, що машину з АКПП можна буксирувати на швидкості не більше 30 км/ч, на відстань не більше 50 км.Імейте на увазі, що виробники машин з автоматичною коробкою передач не рекомендують заводити їх з штовхача. Вважається, що АКПП автомобіля вийде з строя.Но забувайте, що при непрацюючому двигуні на автомобілі не працюють гідропідсилювач керма і підсилювач гальм.