Як представити особистість людини.

Поняття особистості людини можна віднести до категорії найбільш невизначених термінів в психології. Чи не кожен психолог створює власну теорію особистості, і відбувається це тому, що вивчати науку про душу абстрактно не вийде - всі ідеї потрібно застосовувати на собі. Не можна відповісти на питання «як уявити людську особистість», не маючи чіткого уявлення про власну особистість. У зв'язку з цим все нові концепції спочатку пробуються на собі, внаслідок чого постійно знаходяться нові тонкощі в розумінні пристрою власної особистості. Чи можна в уявлення про особистість людини виділити щось загальне, з чим би погодилися багато психологи?
Інструкція
1
Більшість погоджується з тим, що особистістю не народжуються. Людини робить особистістю в повному сенсі цього слова, його життєвий шлях. Адже в процесі життя у кожного з нас формується свій характер, темперамент, світогляд, здібності, звички, цінності, пріоритети, моральні якості та багато іншого. Ці характеристики є більш-менш стійкими в психіці людини, тому вони свідчать про його особливості, унікальності, яка відрізняє цього індивідуума від інших.
2
Особистість є результатом процесу виховання і самовиховання. Маленьку дитину не можна назвати особистістю, так як відповідальність за його вчинки ставиться його батькам або вихователям. Якщо дорослому поміркувати над тим, звідки у нього взялися ті чи інші риси характеру, міміка і жести, жарти і мовні звороти, звідки ідеї та мрії, то виявиться, що за кожною рисою особистості стоїть якийсь чоловік. Людина, яка в якийсь період життя був досить важливий, щоб змалювати цю рису. Найчастіше такими людьми виявляються батьки, і в процесі виховання дитина переймає від них багато якостей. Але іноді їх переймають і у дітей у дворі, і в дитячому садку, і в багатьох інших місцях.
3
Ставши дорослим, людина вже й не згадає, звідки з'явилися ті, чи інші особливості його особистості. Найчастіше люди ділять їх на ті, які подобаються, і ті, які не подобаються. В процесі життєдіяльності можна виправити ті чи інші риси особистості. І багатьом це успішно вдається. Однак більшість настільки звикло до свого поданням про себе, що не готові позбутися навіть від якостей, які щодня вставляють їм палиці в колеса, не говорять уже про ті, якими люди пишаються. Адже для них це означає перестати бути самим собою.