Як запустити дизель взимку.

Для полегшення процесу запуску дизельного двигуна в морози необхідно здійснити на автомобілі комплекс заходів, що підготовляють дизель до зимової експлуатації і дозволяють заводитися при низьких температурах.
Вам знадобиться
  • зимова солярка і/або присадки до неї, масло з низькою в'язкістю.
Інструкція
1
Перед початком зимової експлуатації перевірте щільність електроліту акумулятора і доведіть її до зимової норми. Якщо акумулятор створює пусковий струм 320 А і нижче, замініть його більш потужним (за цим показником). Очистіть від окислення клеми акумулятора і стартера і захистіть їх шаром пластичного мастила.
2
Злийте відстій і паливного бака й фільтра. Можна видалити сітчастий фільтр з заборника палива в баку. На станції техобслуговування перевірте компресію (особливо якщо дизель старий), відрегулюйте кут випередження впорскування.
3
Використовуйте зимове дизельне паливо. За його відсутності або сумнівах в його якості, застосовуйте антігеліевие присадки або гас (8-9 частин солярки на 1-2 частини гасу). На роботі двигуна і його ресурсі це не позначиться. Замість гасу можна використовувати бензин, проте він вже буде негативно впливати на дизель.
4
Застосуйте масло зі зниженою в'язкістю по SAE10W-30. Легкозаймисті склади в аерозольних балонах для пуску дизеля небезпечні.
5
Зніміть і віднесіть додому акумулятор на ніч. Перед вимиканням дизеля додайте 200 г неетильованого бензину в масляний картер. Він дозволить маслу короткочасно зменшити в'язкість, а після прогрівання випаруватися через систему вентиляції.
6
Не заводьте дизель з буксира. Легкові дизелі мають ремінний привід газорозподілу, і при буксируванні ремінь може перескочити на кілька зубів або розірватися.
7
Примусьте двічі спрацювати свічки розжарювання і підігрівач паливного фільтра безпосередньо перед пуском, якщо він проводиться при низькій температурі. Додатково підігрійте масло в картері, наприклад, за допомогою паяльної лампи.
8
Регулярно (щомісяця або кожні 3000 км) стежте за відстійником і зливайте його вміст. Використовуйте депрессаторние присадки до дизельного палива, які знижують температуру парафінізациі солярки і видаляють з неї воду.
9
Додатково встановіть передпусковий підігрівач в парі з таймером (якщо це не було зроблено заводом-виробником). До заздалегідь встановленому часу пристрій сам прогріє двигун і салон автомобіля.
Зверніть увагу
На сучасних дизелях німецького виробництва заборонено застосування всіх видів антігеліевих присадок. Американські дизелі дозволяють їх застосування - адже вони самі і виробляють ці присадки.
Корисна порада
При наявності теплого гаража намагайтеся ставити машину в нього.