Як зробити штори.

Від речей зроблених власноруч завжди віє непідробним теплом. Ви також можете спробувати зшити невеликий шедевр своїми руками, щоб прикрасити свій дім. Адже штори - це предмет інтер'єру, який головним чином додає приміщенню затишку.
Вам знадобиться
  • Органза або вуаль, або інша легка тканина, люверси, гачки-тримачі.
Інструкція
1
Потрібно викроїти 2 полотна. Ширина кожного полотна дорівнює 1,5 ширині вікна або стіни, на якій буде висіти штора. Довжина дорівнює висоті від місця установки гачка-держателя до статі, плюс 10 см на обробку країв.
2
Обидва полотна обробіть з трьох сторін якомога більш вузьким швом. Складіть їх разом, обличчям вниз. Підігніть необроблений край і пристрочите підгин. Зверху теж прокладете строчку.
3
Установка люверсів. Розділіть ширину штори рівномірно на кількість люверсів. Розмітьте їх расположеніе.Положіте люверс на зазначене місце і обведіть його крейдою по внутрішній стінці. Далі зробіть хрестоподібний надріз, і виріжте серединку з припуском 0,5-1см. Припуск потрібен для того, щоб люверс щільно сіл на тканину. Потім помістіть одну половинку люверса під полотно, а іншу на нього. Скріпіть обидві половинки. Так само прикріпіть інші люверси.
4
З залишилася тканини дні вільну чотири деталі подхватов. Зшиваємо по дві деталі таким чином: зшиваємо підхоплення, але залишаємо невелику ділянку, щоб вивернути тканину. Вивертаємо. І зашиваємо надісланий ділянку потайними стежками.
Зверніть увагу
Зверніть увагу, на те, що ці штори виглядають тільки при прозорою або напівпрозорої тканини. Складки внутрішнього шару повинні просвічувати через зовнішній шар. А люверси і гачки-держателі вибирайте одного кольору.
Корисна порада
Гачки-держателі встановлюються приблизно через 25 см. Якщо відстань буде набагато більше, то штори будуть виглядати неакуратно. Гачки для подхватов кріпите до стіни під першим і останнім гачком на висоті 1-1,2 м від підлоги.