Як встановити лічильники тепла в квартирі.

Сьогодні для обліку кількості використовуваної теплової енергії в будинках і квартирах використовують спеціальні лічильники тепла. Застосування даного приладу дає такі переваги: оплата за опалення стягується строго по тарифу, враховуючи кількість споживаної теплової енергії, а не площа приміщення; лічильник дозволяє регулювати рівень надходження тепла; зменшуються витрати за оплату опалення.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили встановити лічильник для обліку тепла у себе в квартирі або будинку, спочатку з'ясуйте, чи є можливість його монтажу. Немає сенсу ставити лічильник, якщо у вас в квартирі розводка труб вертикальна, коли до кожного радіатора підходить власний вертикальний стояк (труба знизу вгору). В даному випадку доведеться встановлювати кілька теплових лічильників, що дуже дорого. Виправдана установка, якщо в квартирі розводка труб горизонтальна.
2
Якщо ви встановлюєте лічильник в багатоквартирному будинку, то спочатку потрібно провести збори всіх мешканців будинку, написати протокол, винести рішення про встановлення лічильника, зібрати підписи мешканців вашого будинку.
3
Потім подайте заяву в ЖЕК або керуючу компанію на установку приладу для обліку подачі теплової енергії.
4
Виберіть організацію, яка виконує установку лічильників, але зверніть увагу, що вона повинна мати ліцензію на даний вид робіт. Дана організація повинна виготовити проект, погодити документи в теплопостачальної організації, зареєструвати вузол обліку та здати в експлуатацію.
5
Встановлений лічильник повинен оглянути і опломбувати інспектор з теплової мережі. Він складає акт про допуск даного вузла обліку. Як правило, інспектора викликає фірма-установник, а й вам потрібно тримати це питання на контролі. Пломбування проводять протягом 20 днів з моменту установки, лише після цього можна знімати показання.
6
Акт підписується інспектором та представником ТСЖ, ЖЕУ або керуючої компанії. Встановити прилад обліку теплової енергії можна в будь-який час року, але щоб температура була не нижче -10 градусів. Дані теплосчетчика знімаються кожен місяць і передаються я в теплопостачальну організацію.