Як вибрати класичні лижі.

При підборі бігових лиж в першу чергу потрібно орієнтуватися на передбачуваний стиль катання. Якщо ви твердо вирішили, що будете бігати «класикою», в підборі лиж та амуніції вам допоможуть наступні правила.
Інструкція
1
Почніть збір комплекту лижного екіпірування з покупки черевик. Точніше, з підбору спеціальних шкарпеток, в яких ви будете кататися. Приміряйте черевики саме з цими шкарпетками, адже лижна взуття повинна ідеально сидіти і бути абсолютно комфортною. Черевики для «класики» повинні бути досить м'якими і невисокими, що не утрудняють руху ноги вище щиколотки. Носок таких черевик повинен легко згинатися, утворюючи кут в 90 градусів. Вибравши черевики, приступайте до підбору кріплень. Залежно від того, на яку систему розрахована лижна взуття, виберіть кріплення SNS або NNN.
2
Підбираючи самі лижі і лижні палиці, орієнтуйтеся на параметри вашого зростання і ваги. Довжина лиж повинна перевищувати ваш ріст на 20-30 см (в ідеалі - на 25). Однак якщо ваша вага перевищує норму (зростання мінус 100), додайте до цієї довжини ще кілька сантиметрів. Кінці лиж повинні бути більш довгастими і загостреними, ніж у лиж, призначених для ковзанярського ходу. Палки для «класики» повинні доходити до пахв (на відміну від палиць для «коника», які повинні бути трохи вище плеча). В середньому їх довжина буде менше вашого зростання на 30 сантиметрів. Людям з великою вагою рекомендується вибирати більш жорсткі і міцні палки.
3
Підібравши оптимальну довжину лиж, переходите до оцінки їх жорсткості. Найм'якші лижі призначені для сухого і м'якого снігу, найжорсткіші - для катання в плюсову температуру. Також існує третій варіант - проміжний між першими двома. Крім типу снігу, орієнтуйтеся також на свою вагу: чим більше ви важите, тим більше повинна бути жорсткість обраних вами лиж.
4
Ще одним необхідним лижним атрибутом триматиме мазь для обробки колодки, а також інструменти для розтирання мазі. На відміну лиж для ковзанярського ходу, лижі для «класики» потребують постійної обробці цим засобом.