Як зробити макет будинку.

Коли люди планують будівництво власного будинку, то найкраще зробити спочатку його макет. Це дозволить потенційним господарям наочно подивитися на своє майбутнє житло і, можливо, зробити які-небудь корективи до будівництва.
Вам знадобиться
  • - спеціальний макетний ніж, зі змінними лезами. Він може бути як пластиковий, так і металевий. Останній краще тим, що він долговечней і не зламається при натисканні.
  • - щільний картон. Його можна придбати в спеціальних магазинах для художників, дизайнерів. Але кращим варіантом для виготовлення макета будинку буде гофрований картон. Де його можна взяти? Наприклад, якщо є непотрібні коробки з-під взуття, то можна сміливо використовувати їх для створення макета будівлі. Товщина гофрованого картону різна, і яка буде застосована, залежить від масштабу моделі будинку. Наприклад, при масштабі будинку 1:50 краще брати картон не менше 5 мм, а при 1: 100 ідеально підійде гофрований картон товщиною в 2-3 мм. Тобто чим менше масштаб будинку, тим тонше картон.
  • - клей. Найчастіше рекомендують клей ПВА, але це аж ніяк не кращий варіант. Так як він вимагає високої акуратності і наявність практики його використання. Для того щоб зробити макет будинку краще підійде клей «Глобус» та інші види з схожим складом.
  • - щільна дошка (ДВП, ДСП). Вона буде використовуватися для різання на ній картону, що б не пошкодити поверхню інших покриттів.
Інструкція
1
Перше з чого починається виготовлення макета - це вибір проекту будівлі, з якої в подальшому необхідно буде зробити макет будинку.
2
Після того як вибрали потрібний будинок, приступаємо до його виготовлення. Для початку вичерчуємо на папері план і фасади будівлі. Накреслений план наклеюємо на підготовлений гофрований або звичайний, пресований, картон, і вирізаємо по контуру. Тим самим, у нас вийде готова основа майбутньої моделі будівлі.
3
Приступаємо до виготовлення фасадів та їх збірки. Для початку виготовляємо два фасади. Вони обов'язково повинні бути розташовані один, навпроти одного. Наприклад, два бокових, або головний і дворовий фасади.
4
Потім два обраних протилежних фасаду приклеюємо на план. Встановлюємо між ними ребро жорсткості по довжині рівній протяжності будівлі. Проробляємо те ж саме з двома іншими бічними стінками будинку. Пристрій ребер жорсткості необхідно для того що б стінки макета трималися щільно і не завалювались.
5
Виготовлення даху макета будинку. Наприклад, якщо дах двосхилим, то вирізаємо дві пластинки з картону, рівні потрібним розмірам покрівлі, пам'ятаючи, що будь-яка дах, повинна мати невеликий звис.
6
На закінчення можна відзначити, що для облицювання фасадів і даху макета будинку найкраще підійде пастельна папір, але можна пофарбувати і акриловою фарбою або гуашшю, в цьому випадку необхідна гранична акуратність.