Як навчитися розуміти книги. Як читати книги щоб зрозуміти.

Деякі книги написані в складному стилі. Інші погано сприймаються через великого обсягу. Часом після прочитання товстої книги в голові залишається мало корисної інформації, яка може змінити життя. Щоб розуміти книги, треба любити читання і освоювати корисні прийоми роботи з літературою.
Інструкція
1
Знайдіть список книг для читання. Якщо давно не читали, краще пробуджувати інтерес до читання і збільшувати навантаження поступово. Можна почати з шкільної програми. В списках для позакласного читання пропонуються твори відомих письменників різних жанрів.
2
Складіть план читання. Він повинен знаходитися перед очима, щоб стати частиною життя. Читання перейде у звичку, а потім - в потребу, але відбуватися це буде поступово. Спочатку ж необхідно перемикатися на читання від більш звичних справ. Красивий список з контрольними датами спонукатиме до дії. Поставте мета - досягти красивої цифри: 100 книг. Підраховуйте досягнення, ставте галочки, малюйте графіки, щоб подумки налаштовуватися на перемогу.
3
Запишіться в муніципальну бібліотеку. Більшість книг зі списку знайдете саме там. Читайте нормальні книги, не псуйте зір зайвим сидінням за комп'ютером.
4
Ведіть щоденник читання. Виписуйте рядка, які вас чимось зачепили. Відзначайте дату прочитання. Через кілька місяців будете перегортати щоденник і сприймати записи інакше.
5
Читаючи серйозні книги, виписуйте наступну інформацію: цілі, які ставив перед собою автор; принципи, якими він керувався в житті; приклади застосування принципів. Про таке читанні книг розповідав австралійський мільйонер Пітер Деніелс на семінарі «Вириваючись з рамок посередності». Чим більше книг так опрацюєте, тим сильніше розвинете здатність до розуміння суті прочитаного.
6
Обговорюйте з друзями цитати з книг. Щоб вони запам'яталися, періодично перечитуйте записи. Зможете блиснути ерудицією в компанії знайомих.
7
Поставте мета - навчитися чомусь новому. Почніть з 1-го кроку, але тепер складіть план читання книг, що відносяться до вузької теми. Самонавчання дозволить відточити навички розуміння книг.
Зверніть увагу
Якщо Ви будете рідко писати, то не зможете вдосконалюватися, тому Ви повинні постійно практикуватися. Ви можете просто переписувати пару сторінок тексту в день з книги. Знову ж, книга повинна бути грамотно написаною, а не бульварним ширвжитком.
Корисна порада
Можна захоплююче розповісти про що завгодно. Але неможливо навчиться писати про те, що вам зовсім нецікаво. Можна писати щось на замовлення. Але найцікавіші тексти виходять тоді, коли ви пишете щось цікаве для вас самих. Записуйте ідеї.
Зрозуміти сенс життя люди намагаються з найдавніших часів. Філософи Стародавньої Греції та Риму, мудреці країн Сходу залишили чимало своїх творів, в яких вони описують життя і намагаються зрозуміти її закономірності. Ніщо не заважає вам робити те ж саме, особливо якщо ви хочете щось змінити у своєму житті на краще.
Інструкція
1
Постарайтеся дивитися на все, що відбувається навколо вас, відкритими очима. Спостерігайте і намагайтеся аналізувати події. Це допоможе зрозуміти їх причинно-наслідкові зв'язки, а, значить, роблячи правильні висновки, ви не будете здивовані або розчаровані тим, що відбувається, а в деяких випадках зможете передбачити хід майбутніх подій і передбачити поведінку людей.
2
Пам'ятайте, що багато поколінь людей намагалися зрозуміти навколишнє їх життя до вас, і знайомство з їх літературними творами здатне привести чимало ваших думок в порядок.
3
Навчитися розбиратися в житті можна, зрозумівши і прийнявши її закономірності. Зверніть увагу на те, що життя хоча і сповнена випадковостей, але насправді в ній все взаємопов'язане. Що б не відбувалося, але воно тягне за собою інші події, зовсім невипадкові, які складаються в певну ланцюжок.
4
Все відбувається в той час, коли воно має відбутися, і квапити події марно, тобто якщо якась проблема не вирішується, можливо, слід від неї відмовитися на деякий час, а потім знову нею зайнятися.
5
Світ і ви в цьому житті взаємопов'язані, і з вами відбувається те, чого ви заслуговуєте самі. Або, іншими словами, до вас життя відноситься так, як ви ставитеся до неї. Якщо ви сприймаєте її поганий і нещасної, то це сприйняття матеріалізується в вас самих.
6
Одна з можливостей зрозуміти життя і прийняти її такою, яка вона є, - це віра в Бога і вивчення теології. Згідно різним релігійним постулатам, життя дається людині і відбирається Богом. І живий організм - це тіло, всередині якого поселяється душа. Тіло активно змінює все навколо себе, і в кінці життєвого циклу вмирає. Воно є лише окремою ланкою в нескінченному процесі життя. Але душа, яка мислить і відчуває, перевтілюється і продовжує існувати в тій чи іншій формі.
7
Якщо ви не хочете прийняти релігійних концепцій і вважаєте за краще міркувати про життя, спробуйте звернутися до філософських праць. В роботах і роздумах фахівців ви знайдете відповіді на багато питань, які допоможуть вам зрозуміти життя . Вчені-філософи пояснюють життя , як вищу форму руху та організації якоїсь матерії. Так, наприклад, на їх думку, земна форма життя з'явилася в результаті тривалої еволюції складних з'єднань вуглецю. Кожен організм - це цілісна система зі своєю унікальною структурою і обміном речовин, всередині якого відбуваються різні біохімічні процеси. Живі істоти здатні пристосовуватися до навколишнього середовища і передавати спадкову інформацію.
8
Усередині кожної людини знаходиться свій світ, і через притаманне йому світосприйняття він і намагається зрозуміти життя і зробити певні висновки. Для одних підсумком цих спроб є переконання, що життя - це доля, яку ніхто (і в тому числі він сам) не в змозі змінити, інші намагаються пристосувати ці знання, щоб змінити свою власну життя . Вибір за вами!