Як спроектувати систему опалення.

Будь-який будинок не тільки повинен бути «фортецею» для своїх господарів, а й відповідати певним умовам. У нашій країні одним з елементів комфортабельності є тепло в кімнаті навіть у найлютіший мороз. Досягти цього можна за допомогою установки системи опалення будинку.
Інструкція
1
Визначтеся на стартовому етапі проектування системи опалення з видом застосовуваного палива. Найбільш поширені альтернативи - газ (природний або скраплений), різні види рідкого і твердого палива (вугілля, солярка, інш.), Електроенергія. Вибір залежить, головним чином, від витрат на монтаж та експлуатацію системи; також від архітектурних (і конструктивних) особливостей будови.
2
Підберіть необхідне обладнання. Систему опалення прийнято розділяти на котел (котельню) і контури циркуляції, що складаються з радіаторів і труб. Починати потрібно з вибору котла. При цьому не обійтися без урахування потужності, коефіцієнта корисної дії, тобто, його продуктивності і всієї системи в цілому. На цьому ж етапі вирішуються питання, що стосуються конструкції димаря і місця розташування котельні.
3
Визначтеся щодо принципів циркуляції теплоносія. Розрізняють примусову і природну циркуляцію. У першому випадку використовуються насоси; другий варіант їх застосування не передбачає. Основні переваги примусової циркуляції - висока керованість (у плані підтримки заданих температурних режимів), надійність, менший діаметр труб. «Слабкість» такої системи - залежність від електропостачання (насоси, як правило, працюють на електроенергії). Природна циркуляція складніша з точки зору монтажу і вельми обмежена в плані регулювання; єдиний позитив - енергетична незалежність.
4
Уточніть характеристики радіаторів і труб, складіть детальну схему їх розташування. Також сплануйте способи сполучення, з'єднання окремих елементів системи. Як підсумок проектування виробляєте остаточні, конкретизовані розрахунки основних параметрів системи опалення (к.к.д., потужність та інші фактори).