Як зробити лісу. Як зробити розбірні лісу.

Досить часто при будівництві великих приватних будинків, особливо двоповерхових, виникає необхідність в установці будівельних лісів. Немає потреби купувати дорогі конструкції, можна зробити лісу самостійно.
Вам знадобиться
  • бруски перерізом не менше 40х40 мм, дошки товщиною не менше 30 мм і сполучні лаги - планки товщиною не менше 20 мм.
Інструкція
1
Визначтеся з конструкцією лісів - дерево або металеві труби. У випадку з трубами вам доведеться скористатися зварювальним апаратом, тому такий варіант підходить не для всіх.
2
Розрахуйте довжину прольотів лісів і загальну висоту конструкції, після чого заготуйте необхідний матеріал.
3
Ліси потрібно збирати відразу на місці у вертикальному положенні, так як вони досить важкі і встановити їх потім не вийде. Починати потрібно з внутрішніх стійок, прикріпивши їх до стін будь-яким доступним способом. Як кріплення краще використовувати саморізи, так ліси будуть розбірними, їх можна буде перенести на іншу стіну.
4
Починайте збірку з основного каркасу. У будівельних лісах відстань між сусідніми прольотами не повинно бути більше двох метрів, інакше конструкція буде нестійкою. Кожні два метра влаштовується каркас зразок того, якою є і у дерев'яного столу.
5
Якщо висота лісів більше двох метрів, наступні прольоти влаштовуйте так, щоб на них можна було забратися без допомоги драбини. Зробити лісу більше п'яти метрів в висоту самостійно досить складно, краще звернутися до фахівців.
6
Спочатку нашивали діагональні планки, причому, якщо по довжині планка нашита зліва направо, то по ширині вона повинна бути закріплена, справа наліво. Це запобіжить будівельні ліси від розхитування.
7
Після виготовлення каркаса нашивали дошки, на яких будете стояти. Дошки обов'язково кріпити, кожну! Інакше можна впасти. Площину прольоту повинна мати розміри не менше 50 см - для зручності маневрування. Не забувайте, що ліси в першу чергу потрібні для безпеки, а вже потім - виконують допоміжну функцію при роботі на висоті.