Як зробити ферму.

Власна ферма - справа не тільки захоплююче, але і прибуткове. Початківцю фермеру можна порекомендувати створення кролячій міні-ферми. А після того, як прийде перший досвід, фермовладенія можна буде і розширити.
Інструкція
1
«Кролики - це не тільки цінне хутро», - важко знайти сьогодні людини, яка ніколи не чула цієї фрази. І дійсно, від кроликів можна отримувати хутряні шкурки, пух, а м'ясо їх поживна, хоча і дієтичне і користується хорошим попитом. Вони невибагливі в розведенні, дуже швидко розмножуються, корм для них дешевий, а одного невеликого стоги сіна міні-фермі вистачить на всю зиму з надлишком.
2
4-5 звірів здатні за рік значно примножити своє поголів'я і почати приносити перший прибуток. Але не поспішайте. Перед покупкою тварин потрібно обладнати підходящий для їх утримання вольєр. Клітка для кроликів повинна бути досить просторою, давати необхідну кількість світла, забезпечувати приплив повітря і уберігати водночас кроликів від протягів. В опалювальному приміщенні кролики продовжать розмножуватися і взимку, що значно підвищити продуктивність ферми. Пол клітини краще зробити ґратчастим, що дозволить відходам життєдіяльності кроликів скочуватися в спеціальний піддон. Така конструкція не тільки полегшить догляд за тваринами, але і вбереже їх від інфекційних захворювань.
3
В якості автоматичної поїлки ви можете використовувати звичайні п'ятилітрові бутлі з водою, перевернуті горловиною в підставлену чашу. Чаша повинна бути не сильно широкої і відносно дрібною, в такій чаші вода буде менше застоюватися, а тварини будуть мати постійний доступ до чистої води. Поруч з поїлкою обладнайте комбікормушку для гранульованого корму. Годівниця повинна мати вигляд резервуара, з якого по похилій площині гранули будуть подаватися в клітку. Годівницю краще закрити листом фанери, проробивши для кожної тварини кормове отвір розміром 100 на100 мм. Для підгодівлі кроликів овочами, коренеплодами і сіном варто обладнати окрему годівницю.
4
Оборудуя вольєр, не забудьте і про відсаджувальної місці для сукрольной самки. Пологове приміщення має бути добре опалювальним і досить великим для розміщення кролиці і 10 кроленят. Якщо дозволяє площа, можна виділити місце під прогулянковий загін для ваших кроликів, але пам'ятайте, що кролики - це гризуни і вони вміють добре копати. Звичайна металева сітка-рабиця, з якої будуть зроблені підлогу і стіни загороди не дозволить вашим кроликам розбігтися.
5
Коли вольєр буде готовий, можна приступати до закупівлі перших тварин. Ретельно обстежте кроликів при покупці, звірі мають бути здоровими і бадьорими, з ясним поглядом, без слідів нежитю, в міру вгодованими. Адже їм належить стати основою, від якої залежатиме успіх вашої маленької ферми.