Як пов'язати плаття-туніку. Як зв'язати туніку для вагітних.

Топ-туніка - універсальний одяг для багатьох модниць. Вона підійде як самостійна деталь гардероба, так і з джинсами-дудочки, лосинами або шортами. Ще недавно сукні-туніки вважалися суто літнім одягом, але вже зараз їх носять в якості теплих зимових речей.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці;
  • - форма;
  • - гачок.
Інструкція
1
Для початку необхідно вибрати пряжу. Для літнього варіанту сукні-туніки цілком підійде бавовна або бамбук. А для зимового можна купити шерсть, кашемір або альпаку. Кольори можуть бути будь-які, оскільки цей одяг підходить для будь-яких випадків.
2
Для в'язання сукні-туніки необхідна форма. Для її складання потрібно зняти мірки грудей, талії і стегон. Також обов'язково знати довжину вироби і рукавів. Зазвичай довжина речі не перевищує 70-80 см.
3
Оскільки платье- туніку відрізняє те, що вона може одягатися як окремо, так і з брюками, покрий може бути на ваш смак. Спочатку поняття слова «туніка» позначало мішок з розрізами для голови і рук. Зараз же туніка - це одяг, у якої спереду немає швів і коміра.
4
Щойно викрійка готова, можна починати в'язати. Якщо звичайні речі починають в'язатися з рукавів або спинки, то плаття-туніку можна в'язати з будь-якого боку: поперек або уздовж, з вивороту або лицьового боку. Наприклад, туніка, яка в'яжеться з правого рукава однією деталлю.
5
Візьміть спиці №4 або 5 (для пряжі не тонше 120м/50г) і зв'яжіть зразок 10х10 см. Порахуйте, скільки в нього увійде петель. Приміром, у вас увійшло 20 петель. Отже, для рукава наберіть 80 петель і в'яжіть до 30 см. На цій висоті розділіть в'язання на 2 рівні частини по 40 петель і обріжте нитку. Що залишилися праворуч 40 петель відкладіть. Далі потрібно в'язати з лицьового боку на 40 петлях зліва. Провязав нової ниткою з середини 40 петель, додавайте 1 раз 1 петлю, 2 рази 2 петлі і 1 раз 5 петель. Потім наберіть одразу 130 петель - це буде спинка. Продовжуйте в'язання на всіх петлях до висоти 49 см.
6
Тепер потрібно вив'язати горловину. Для цього з правого боку закрийте 1 раз 2 петлі, і в кожному 4-му ряду 2 рази по 1 петлі, і через 6 рядів ще 1 петлю. В'яжіть до висоти 61 см від набірного краю рукава. Повторіть ті ж дії, але навпаки, додаючи петлі. Продовжуйте в'язати на всіх петлях.
7
На висоті 80 см закрийте зліва 1 раз 130 петель, 1 раз 5 петель, 2 рази 2 петлі і 1 раз 1 петлю. Спинка готова! Тепер дзеркально спинці потрібно зв'язати передню частину на відкладених раніше петлях рукава. Як тільки перед досягне довжини спинки, з'єднуйте 40 петель спинки і 40 петель переду і в'яжіть другий рукав.
8
Ця річ проста тим, що шви будуть йти тільки з боків. А для краси можна обв'язати краю сукні-туніки контрастним кольором, обробити цікавими аксесуарами або носити з ефектним поясом.
Зверніть увагу
Слідкуйте, щоб шви не були надто затягнуті, інакше з боків полотно може «збиратися».
Корисна порада
Топ-туніку можна зв'язати і ажурну, але тоді вам необхідно вибрати візерунок і взяти більш товсті спиці.
Туніка - це практична, зручна річ. Вона змінить ваш образ, додавши жіночності. Нейтральний солом'яний колір підійде для будь-якого гардероба. В'яжеться туніка нескладно. Схема в'язки розрахована для розміру 42-48.
Вам знадобиться
  • 400 г пряжі солом'яного кольору і 50 г пряжі коричневого кольору, кругові спиці №4,5, швейна голка.
Інструкція
1
Наберіть на кругові спиці коричневими нитками 70-76 петель, в залежності від розміру. В'яжіть 5 рядів гумкою 1х1. Далі на спицях №4,5 в'яжіть нитками солом'яного кольору. В'яжіть лицьовій гладдю, через кожні 4 ряди робіть ряд виворітними петлями на обличчя. Після манжета, додавайте з обох сторін в'язання по 1 петлі 19 разів для рукава. Додайте по 15-18 петель з кожної сторони для спинки і переду. Загальна кількість петель 140-152. В'яжіть 8,5-12,5 см.
2
Закрийте для горловини 25 петель від центру. В'яжіть обидві сторони одночасно. Зменшуйте для горловини переду по 1-й петлі в кожному наступному ряду 20 разів. Для горловини спинки зменшуйте по 1-й петлі в кожному наступному ряду 5 разів. Число петель переду має рівнятися 25-31, число петель спинки 65-71. Пров'яжіть 3см для передньої половини, одночасно пров'язуючи і спинку. Далі починайте додавати спереду по 1-й петлі 20 разів. І відповідно, на спинці додайте по 1-й петлі 5 разів.
3
Закінчивши прибавки, наберіть на спиці 25-31 петель. І в'яжіть 8,5-12,5 см по схеме.Дальше, закрийте з кожного краю роботи по 15-18 петель. І в'яжіть рукав по центру, збавляючи з кожного боку по 1 петлі 19 разів. Тепер перейдіть на коричневі нитки і довяжіте 5 рядів манжета гумкою 1х1.
4
Сшейте вийшла деталь по бічних швам.Із кромок петель верху наберіть петлі. Додавайте рівномірно по 10 петель в кожному другому ряду для розширення на стегнах. В'яжіть по колу лицьової гладдю. Через 15 см пров'яжіть 4 ряди коричневими нитками.
5
Потім знову основним кольором 4 см. Далі, 4 ряди коричневими. І 4 см основним кольором. Так далі чергуйте коричневі нитки і солом'яні, поступово скорочуючи відстань між коричневими смужками. Щоб краєчок вироби не закручувався, коричневими нитками пров'яжіть 4 см малюнком "рис". Закрийте петлі.
6
Для коміра на спиці наберіть кромочні петлі горловини і в'яжіть 5 рядів коричневими нитками гумкою 1х1, як і манжети.
Зверніть увагу
Верхня частина в'яжеться від манжета до манжету.
Корисна порада
Щільність в'язання: 18п.х25р. = 4х10 смУзор "рис": 1-й ряд в'язати поперемінно лицьова-виворітна. 2-й ряд провязивать лицьові петлі виворітними, а виворітні лицьовими.