Як обробити пупкову ранку.

Щоденний туалет новонародженого - нескладна справа, якщо мати відповідний досвід. Однак новоспечені батьки настільки бояться ненароком нашкодити малюкові, що навіть обробка пупкової ранки представляється їм складним завданням. Але невелике тренування - і все виходить.
Вам знадобиться
 • ватяні палички,
 • перекис водню,
 • зеленка або хлорфіліпт,
 • піпетка,
 • стерильні серветки.
Інструкція
1
Формально новонароджений вважається таким перші 28 днів життя. За фактом новонародженого відрізняє від більш старших немовлят наявність незагоєною пупкової ранки. Перші кілька днів вона злегка кровоточить, потім виділяється сукровиця, після ранка затягується і покривається корочками.
2
Вранці після вмивання малюка покладіть його на пеленальний стіл або іншу горизонтальну поверхню. Рясно змочіть ватяний тампон перекисом водню і прикладіть його до пупкової ранки. Незагоєні пупок буде пінитися. Потім обережно витріть оброблену область і капніть безпосередньо в пупок зеленку або розчин хлорфіліпту. Для цього зручно використовувати піпетку або ватяну паличку. Бажано не закривати щільною одягом підсихаючою ранку , підвертати на животі одноразовий підгузник.
3
Щодо купання новонародженого до повного загоєння пупкової ранки на даний момент немає єдиної думки. Колись вважалося, що це неприпустимо, сучасні педіатри не називають його небезпечним, але рекомендують дезінфікувати воду (кип'ятінням, додаванням відвару трав або слабкого розчину марганцівки. Після ванни слід м'яко витерти пупочек і обробити його так само, як під час ранкового туалету. Дотримуйтесь правил гігієни новонародженого, і незабаром на місці пупкової ранки залишиться лише акуратний шрамик на пам'ять про той час, коли малюк і мама були буквально пов'язані єдиною ниткою.
Зверніть увагу
Ознаками запалення пупкової ранки є сильне почервоніння, гнійні виділення, виражена випнутого пупкового кільця (грижа). Якщо пупок не загоюється тривалий час (більше шести тижнів), це також є приводом для звернення до педіатра.
Корисна порада
Не знімайте скоринку при обробці пупкової ранки, щоб не перешкоджати нормальному загоєнню. Відсутність піни при контакті з перекисом свідчить про те, що пупочек зарубцювався.
Перші тижні в життя новонародженого найскладніші і для малюка, і для мами. Відбувається пристосування багатьох систем організму до нових умов навколишнього середовища. Малюк досить вразливий, а найслабшим місцем в цей час є пупкова ранка, яка без належного догляду може призвести до небезпечних для життя малюка наслідків. Тому основне завдання батьків створити всі умови і правильний догляд для нормальної адаптації немовляти, без будь-яких ускладнень.
Вам знадобиться
 • -стерільние ватяні палички або вата;
 • -3% перекис водню;
 • -1% розчин діамантової зелені;
 • -70% етиловий спирт;
 • -5% розчин марганцівки;
 • -рослинне масло.
Інструкція
1
Перша обробка пупкової ранки проводиться медичним персоналом в пологовому будинку. І завдання мами уважно вчитися всьому побаченому, щоб не зіткнутися з непередбаченими труднощами, оскільки обробка пупкової ранки має свою послідовність, яку важливо дотримуватися. Це дозволить уникнути її інфікування і нагноєння і призведе до більш швидкому загоєнню і утворенню пупка.
2
У перші дні обробляйте пупкову ранку щодня - під час ранкового туалету і ввечері після купання. У міру її загоєння достатньо буде обробки тільки після вечірнього купання. Перед процедурою ретельно мийте руки. Обробляйте пуповину стерильною ватою або стерильними ватними паличками.
3
Для обробки використовуйте 3% розчин перекису водню. Змоченою в ньому ватною паличкою обережно очистіть дно пупкової ранки. Злегка відтягніть шкіру навколо пупка і переконайтеся, що там немає скупчення кірочок і виділень. При необхідності видаліть їх, в іншому випадку обробка пупкової ранки буде неефективною і створить загрозу запалення. Використовуйте для очищення різні палички.
4
Після обробки перекисом водню просушіть пупок сухий ватною паличкою. І тільки після цього в такій же послідовності обробіть чисту пупкову ранку 1% -ним спиртовим розчином зеленки (зеленки).
5
Після остаточної обробки не прикривається пупкову ранку серветкою або памперсом, так вона швидше підсохне і зарубцюється. Захищати пупок марлевою серветкою необхідно тільки при появі ознак запалення і виділення з нього. Обробку пупкової ранки в цьому випадку проводите 70% -ним розчином спирту і далі 5% марганцевокислим калієм, після чого накладіть стерильну (пропрасовану) марлеву серветку.
6
Після утворення чистого пупка очищайте його рослинним маслом або кип'яченою водою після вечірнього купання. Зазвичай це потрібно ще протягом 1-1,5 місяців.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=DHZDoBvPDv0
Зверніть увагу
При виділеннях з пупкової ранки, її почервонінні і боргом загоєнні зверніться до спостерігає педіатра за консультацією та відповідним лікуванням. Зволікання в цьому випадку може привести до захворювань пупка (катаральному або гнойному омфаліта) і до зараження всього організму новонародженого - сепсису.
Корисна порада
Підходьте до обробки пупкової ранки відповідально, виконуйте її регулярно і послідовно. Це дасть неминучий позитивний результат.