Як розрахувати опалення.

Перший і дуже відповідальний крок на шляху до монтажу в будинку опалювальної системи - це розрахунок потужності, яка від неї буде потрібно. Помилки на цьому етапі допускати вкрай небажано, адже переробляти в разі невдачі доведеться все, починаючи з проекту.
Вам знадобиться
  • Знання величини максимально можливої різниці температур у зовнішньому середовищі і в домі, можливою в даній місцевості.
  • Знання коефіцієнта теплового опору для товщини стін, стелі та підлоги будинку і того матеріалу, з якого вони будуть зроблені.
  • Знання загальної площі стін, стелі та підлоги в будинку.
Інструкція
1
Обчисліть можливий перепад температур, виходячи з величини теоретично можливої температури у зовнішньому середовищі взимку і тієї температури, яку ви б хотіли підтримувати у себе в будинку. Число градусів, на яке стовпчик термометра за вікном може опуститися нижче комфортної для вас домашньої температури, і буде величиною перепаду, враховується при розрахунку системи опалення.
2
Дізнайтеся у постачальника будматеріалів або інженера-проектувальника, яким буде коефіцієнт теплового опору біля стін, стелі та підлоги вашого будинку, якщо враховувати їх товщину і матеріал, з якого вони виготовлені. Така величина вимірюється у ВАТ (на один градус температури).
3
Порахуйте тепер втрату тепла для одного квадратного метра стіни, підлоги і стелі. Для цього перемножте коефіцієнт теплового опору і кількість градусів можливого перепаду температур. Вираховуючи втрати тепла для стелі (або підлоги), потрібно пам'ятати, що перепад в цьому випадку буде вважатися між температурою кімнат вашого будинку і температурою горищного (або підвального) приміщення, розділених стелею (підлогою).
4
Визначте, нарешті, загальну суму максимальних тепловтрат. Зробити це легко, знаючи розмір втрати тепла на кожен квадратний метр стіни, стелі, підлоги та загальну площу поверхонь усередині будинку. Виходячи з отриманого показника і потрібно вибирати потужність опалювальної системи, яку ви збираєтеся встановлювати.
Корисна порада
Розрахунок системи опалення повинен здійснюватися з запасом, тобто оперуючи приблизними величинами, краще приймати ті їх значення, які дадуть максимальну тепловтрату і вкажуть на потребу в більш високій потужності опалювальної сістеми.Нужно враховувати, що в будинку, розділеному перегородками на ряд приміщень, тепло буде розподілятися нерівномірно, і щоб зігріти ті ділянки будинку, доступ теплого повітря до яких утруднений, знадобляться додаткові потужності опалювальної системи.
Після того як побудований будинок, обов'язково потрібно подбати про його опаленні. Необхідно продумати, яка температура вам необхідна в приміщенні. Обов'язково потрібно врахувати, що зовні будинку може бути максимально низька температура.
Інструкція
1
Отже, приміром, в домі повинна бути температура близько 20-25 ° С, при обліку, що за вікном вона може опускатися і до -30 ° С. У підсумку, перепад температур складе приблизно 50 ° С. Природно, оцінка ця лише поверхнева. При оцінці не враховувалася площа приміщення, а також тип вікон і матеріалів. Будь-яка, навіть сама незначна причина, за якою може йти тепло з приміщення, повинна відображатися на збільшенні потужності опалювального обладнання.
2
Найчастіше всі розрахунки системи опалення будинку виконують проектувальники. Вони враховують всі фактори, що впливають на збереження тепла в домі . Якщо ви вирішили звернутися до проектувальників, то можете також замовити їх додаткові послуги. Вони виконують розрахунки опалення будинку або котеджу, гідравлічний розрахунок системи, проект котельні, проект системи опалення, проект системи теплих підлог, проект системи водопостачання та каналізації.
3
Якщо ви хочете, щоб ваша опалювальна система діяла найефективніше, то на етапі проектування зробіть грамотний розрахунок опалення. Опалення має бути розраховане за такими параметрами як площа будинку, товщина покрівлі, кількість вікон і т.д. Саме ці показники в першу чергу впливають на обсяг теплової енергії, яка буде необхідна для обігріву будинку. Вам потрібно також правильно вибрати котел і розташувати елементи опалювальної системи.
4
Належну увагу потрібно приділити вибору котла. Котел повинен повною мірою виробляти енергію, яка необхідно для опалення будинку або ж котеджу. В даний час досить багато різних котлів в спеціалізованих магазинах. Великою популярністю користуються котли від словацької фірми Protherm, німецької Viessmann, італійської Ferroli, чеської Rojek. Вони відрізняються високою якістю роботи.