Як підключити трьохклавішний вимикач. вимикач трьохклавішний Як підключити.

В даний час промисловістю виробляється величезна кількість моделей вимикачів, що розрізняються як зовнішнім виконанням, так і функціоналом - наприклад, кількістю комутуючих секцій. Незважаючи на широкий вибір і доступність цих пристроїв, в багатьох будинках для управління освітлювальними приладами з декількома лампами використовуються одноклавішних або двоклавішні вимикачі. В таких випадках для забезпечення більш гнучкого контролю освітлення має сенс подумати про те, як підключити трьохклавішний вимикач .
Вам знадобиться
  • - трьохклавішний вимикач;
  • - плоска і хрестова викрутки;
  • - ніж або кусачки для зняття ізоляції з проводів.
Інструкція
1
Зніміть передню панель або верхню частину корпусу вимикача. Виверніть шурупи або гвинти, що утримують кришку корпусу або передню панель. У разі якщо капелюшки гвинтів не видно на зовнішній стороні корпусу, вийміть клавіші вимикача, потягнувши їх на себе за верхню частину або поддев тонким ножем. Потягнувши панель або кришку корпусу на себе, відокремте її від решти пристрою.
2
Виявіть призначення клем вимикача. Огляньте пристрій. Визначте, де розташована загальна клема для підключення фазового проводу, а де знаходяться клеми, напруга на яких комутується окремими секціями вимикача. Як правило, всі клеми розташовані в тильній частині приладу. Зазвичай вони закріплені на одній колодці, виконаної з діелектрика. Дуже часто на цій же колодці видавлена схема розташування клем. Подібна схема може міститися і в документації, що поставляється разом з пристроєм. З великою часткою ймовірності фазову клему можна виділити візуально - вона розташована на деякому віддаленні від інших контактів. Скористайтеся мультиметром для визначення призначення клем, якщо його не вдалося з'ясувати іншими способами.
3
Визначте призначення проводів, до яких буде підключатися вимикач. Знайдіть закінчення фазового проводу електричної мережі, а також закінчення проводів, що йдуть від освітлювальних приладів (наприклад, від ріжків люстри). Виділіть три приладу або групи приладів, подачею напруги на які буде керувати вимикач. Помітьте закінчення йдуть до них проводів.
4
Обесточьте ділянку електричної мережі, на якому буде проводитись робота по монтажу вимикача. Як правило, в квартирах і житлових будинках це можна зробити за допомогою пакетних автоматів, розташованих поряд з приладами обліку електроенергії в електричних щитках.
5
Підключіть трьохклавішний вимикач. Закріпіть фазовий провід освітлювальної мережі на загальної клеми вимикача. Зніміть з кінця проводу 5-7 мм ізоляції. Максимально відпустіть гвинт, призначений для фіксації дроти на клеми. Заведіть оголений ділянку проводу під шайбу, розташовану на притискному гвинті або в отвір клеми. Надійно затягніть фіксуючий гвинт. Проробіть аналогічну операцію з проводами, через які напругу з окремих секцій вимикача подаватиметься на кінцеві пристрої. На цьому вимикач можна вважати підключеним.
Зверніть увагу
Вимикач трьохклавішний прихованої установки Упаковка: 60 шт Напруга: 220..250 В Номінальний струм: 6 А Частота струму: 50 Гц Кліматичне виконання: УХЛ4 Ступінь захисту: IP20 Маса: 0.11 кг Габаритні розміри: 85х85х31 мм Інсталяційні розміри: 65..75 мм Перетин приєднуються провідників: від 0,75 до 2,5 мм?
Корисна порада
трьохклавішний вимикач прихованої установки серії Стиль С0510-805 виробничого об'єднання ЧУП Світлоприлад ГО БелТІЗ (Мінськ) призначений для управління освітленням світлових приладів (люстри, бра, споти та інші світильники) шляхом включення-виключення живлячого дроту. Корпус виконаний з ударостійкого АБС-пластика білого кольору, підстава виготовлено з поліаміду.