Як виміряти рівень води. рейка визначальна рівень води.

Для визначення рівня води в річці або посудині (баку, цистерні) можна нанести мітки на пряму рейку і заміряти рівень в міру необхідності. Якщо ж його потрібно контролювати постійно, для грубого контролю можна встановити в воді поплавець і приєднати його до мікровимикачем або двом. При занадто великому опусканні поплавка видається один сигнал, при занадто великому підйомі - інший. Для більш точного вимірювання рівня рідини можна використовувати систему герконов або манометр.
Вам знадобиться
  • - пінопластовий поплавок з вантажем;
  • - постійний магніт;
  • - геркони;
  • - манометр;
  • - рейка.
Інструкція
1
Визначення рівня води рейкою Зробіть пряму рейку потрібної довжини, бажано з легкого і міцного металу (підійде дюралюміній), і нанесіть на неї шкалу з потрібною ціною поділки за допомогою рулетки. Занурюйте суху рейку в воду, поки вона не досягне дна, по мокрій частині визначте, де вона зупинилася, і вирахувати рівень води.
2
Визначення рівня води мікровимикачем Пустіть по поверхні води поплавок з вантажем, достатнім, щоб його вага могла впливати на кнопку мікровимикача. До його верхній частині прикріпіть жорсткий металевий прут, а до нього - коромисло, закріплене на нерухомій частині судини. Другий його кінець і повинен впливати на вимикач. При опусканні рівня води, коромисло піднімається і натискає на мікровимикач - лунає сигнал. До кнопці можна підключити насос, який буде підкачувати воду в резервуар. При піднятті можна зробити схему відтоку зайвої води при натисканні на кнопку.
3
Визначення рівня рідини манометром Прикріпіть до дну резервуара манометр. Залежно від рівня рідини, він буде показувати різне тиск. Проградуіруйте його в метрах і підучити прилад для визначення рівня рідини. Якщо манометр електричний, можна підключити автоматику.
4
Визначення рівня рідини герконом В порожнисту трубку встановіть кілька герконов, з'єднавши їх з джерелом струму. На трубку надіньте кільцевої магніт на поплавці. Коли рівень рідини буде змінюватися, а магніт рухатися на поплавці, буде замикатися певний Геркон. Чим більше герконов - то чутливіші датчик.