Як бути з линяють речами. прання линяють виробів.

Часто кольорові або чорно-білі речі виявляються линяють. Це залежить не тільки від складу тканини, але і якості барвника. Правильна прання линяють речей може допомогти зберегти їх зовнішній вигляд.
Вам знадобиться
  • - столовий оцет;
  • - сіль;
  • - сода харчова;
  • - скипидар;
  • - тютюн;
  • - серветки для уловлювання нестійких фарб;
  • - спеціальні засоби для прання кольорових і линяють речей.
Інструкція
1
Перед пранням розсортуйте кольорові речі. Особливо не варто прати разом речі жовтих, оранжевих і червоних відтінків з синіми і зеленими. Іноді річ так сильно линяє, що доведеться прати її окремо від інших. Чорно-білі речі слід прати поодинці.
2
Закріпіть колір нових речей за допомогою попереднього замочування протягом 1 години в холодній солоній воді (1 ст. Ложка солі на 1 л води). Зберегти колір бавовняних тканин допоможе замочування на 10 хвилин у холодній воді зі скипидаром (1 ст. Ложка на 2 л води). Потім речі прополощіть і стирайте їх в мильній прохолодній воді або в пральній машині при 30 ° С зі спеціальними засобами для прання кольорових речей.
3
Використовуйте при пранні в машині-автомат спеціальні цветоулавлівающіе серветки.
4
При останньому полосканні для збереження кольору використовуйте 9% -ний оцет для рожевих, блакитних і жовтих речей (1 ст. Ложка на 1 л води або 5 ст. Ложок для машини-автомат), для яскравих червоних і синіх тканин - харчову соду (1 ч. ложка на 1 л води). Для ополіскування чорних речей додайте у воду щіпку солі.
5
Чорно-білі речі й речі з линяють деталями (манжети, комір та ін.) Сушіть в горизонтальному положенні на махровому рушнику.
Зверніть увагу
Не використовуйте для прання линяють виробів кальциновану соду і засоби для прання та відбілювання білих вещей.Не намилюйте кольорові речі, використовуйте для ручного прання мильний розчин або піну.
Корисна порада
Для відновлення чорного та коричневого кольорів речей використовуйте настій тютюну. Для цього залийте 1 л окропу 15 г тютюнового листя, дайте настоятися, додайте в таз з теплою водою. Замочіть чорні речі в отриманому растворе.Вещі з вишивкою кольоровими нитками замочіть в холодній солоній воді, виперіть їх в мильній підсоленій воді кімнатної температури, при останньому полосканні додайте оцет. Після висихання гладьте вишивку з виворітного боку.