Як ловити уклейку.

Уклейка - невелика рибка, що мешкає у верхніх шарах води, за що її в деяких областях називають верховодка. Сріблястих уклеек, що полюють великими зграями, легко помітити сунуть в пошуках корму, їх вмить приверне і кинутий у воду шматочок хліба. Розмір цієї рибки невеликий - всього 15 см, але як видобуток вони привертають кількістю. Світовий рекорд лову уклейки - 515 штук за 1 годину.
Інструкція
1
Як і всяка риба, що живе в «верхній» воді, уклейка прекрасно реагує на рух об'єкта, наживки у воді. Тому попередньо рекомендується зробити прикормку. Для цього можна використовувати суміш Sensas Abblets, яка практично позбавлена клеять компонентів і складається з яскраво забарвлених в білий або помаранчевий колір частинок. Використовуйте її в недоувлажненном стані, розкидаючи по 1 чайній ложці кожні 5 хвилин. Це дозволить залучити рибу, а велика кількість частинок прикормки, плаваючих у воді, зможе «замаскувати» рибалки.
2
Якщо суміш Sensas Abblets здасться вам дорогуватою, то для підгодовування можна використовувати будь-яку магазинну прикормку світлого кольору, перемелені на кавомолці і розбавлену дрібно подрібненими сухарями. Замість них можна додати кукурудзяну муку крупного помелу, трохи сухого молока і ванільно-барбарисовий ароматизатор, який так любить уклейка. Суміш, приготовлену в домашніх умовах, можна пофарбувати яким-небудь помаранчевим харчовим барвником.
3
Такий спосіб підгодовування дозволяє притягти зграю якомога ближче до берега і ловити рибу з нього вудилищами в 2,5-3,5 метра. Прекрасно для лову уклейки, в тому числі і спортивної, підходять углепластіковиє вудилища з тонким кінчиком. Використовуйте тонку волосінь діаметром 0,8-1 мм, поплавці вантажопідйомністю 0,3-0,6 г і гачки №20 та №22. Нехай товщина волосіні чи не здається вам зайвої для такої дрібної риби. Вона часто виправдовує себе, оскільки менше деформується при частих поклевках, і повідці не треба буде часто міняти.
4
Особливу увагу приділіть гачкам. Не економте на них, вони повинні бути дуже гострими, з довгою цівкою, виконані з тонкого дроту білого або зеленого кольору. Добре підійде зацепистость гачок Mustad Ultrafine BlооdWorm. Завдяки його непомітності, жало гачка годі й маскувати.
5
Ловити уклейку можна і влітку, і взимку. Під час відлиги спостерігається активне клювання впівводи на «насадку вибору» - опариш, мотиль, мормишку, борошняне тісто. Взимку в якості прикормки може вистачити звичайних мелених сухарів без ароматизатора.